معاون وزیر و‌ رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران آخرین گام‌های فرایند ایفای تعهدات ارزی صادرات ریالی به عراق و افغانستان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم، با قدردانی از همکاران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و همچنین اداره صادرات بانک مرکزی اظهار داشت: در پی فراخوان ثبت کوتاژهای فروش ریالی به عراق و افغانستان در بازه زمانی 22 فروردین 1397 لغایت 16 مردادماه 97 توسط سازمان توسعه تجارت ایران و ثبت کوتاژهای یاد شده در سامانه جامع تجارت، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به بررسی حدود 8000 کوتاژ ثبت شده در سامانه جامع تجارت و راستی‌آزمایی در خصوص عدم استفاده از این کوتاژها و تایید موارد و ارسال به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و سازمان توسعه تجارت ایران اقدام خواهد کرد تا رفع تعهدات ارزی این دسته از صادر کنندگان ثبت شود.

وی افزود: صادرکنندگان به عراق و افغانستان که در بازه زمانی 22 فروردین 97 لغایت 16 مردادماه 97 کالاهای خود را به صورت ریالی به عراق و افغانستان  صادر کرده اند صرفا تا 31 خردادماه سال جاری فرصت دارند تا نسبت به ثبت پروانه‌های صادراتی خود در سامانه جامع تجارت اقدام کرده تا پس از تایید، رفع تعهدات ارزی این‌ گروه از صادرکنندگان صورت گیرد.

معاون وزیر صمت ادامه داد: این مهلت تمدید نخواهد شد و در صورت عدم ثبت صادرکنندگان در بازه زمانی فوق‌الذکر، امکان رفع تعهدات ارزی فروش ریالی در بازه زمانی یاد شده وجود نخواهد داشت.

زادبوم در پایان همکاری صمیمانه و مطلوب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با سازمان توسعه تجارت ایران را در جهت اجرای مصوبات کمیته ماده 2 و همچنین کمیته اقدام ارزی حائز اهمیت دانست و از تلاش و پیگیری سایر اعضای کمیته اقدام ارزی تقدیر و تشکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید