آخرین گام‌های فرایند ایفای تعهدات ارزی صادرات ریالی به عراق و افغانستان

جهت دانلود کاتالوگ دوره مدیریت جامع صادرات اینجا کلیک کنید

معاون وزیر و‌ رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران آخرین گام‌های فرایند ایفای تعهدات ارزی صادرات ریالی به عراق و افغانستان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم، با قدردانی از همکاران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و همچنین اداره صادرات بانک مرکزی اظهار داشت: در پی فراخوان ثبت کوتاژهای فروش ریالی به عراق و افغانستان در بازه زمانی 22 فروردین 1397 لغایت 16 مردادماه 97 توسط سازمان توسعه تجارت ایران و ثبت کوتاژهای یاد شده در سامانه جامع تجارت، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به بررسی حدود 8000 کوتاژ ثبت شده در سامانه جامع تجارت و راستی‌آزمایی در خصوص عدم استفاده از این کوتاژها و تایید موارد و ارسال به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و سازمان توسعه تجارت ایران اقدام خواهد کرد تا رفع تعهدات ارزی این دسته از صادر کنندگان ثبت شود.

وی افزود: صادرکنندگان به عراق و افغانستان که در بازه زمانی 22 فروردین 97 لغایت 16 مردادماه 97 کالاهای خود را به صورت ریالی به عراق و افغانستان  صادر کرده اند صرفا تا 31 خردادماه سال جاری فرصت دارند تا نسبت به ثبت پروانه‌های صادراتی خود در سامانه جامع تجارت اقدام کرده تا پس از تایید، رفع تعهدات ارزی این‌ گروه از صادرکنندگان صورت گیرد.

معاون وزیر صمت ادامه داد: این مهلت تمدید نخواهد شد و در صورت عدم ثبت صادرکنندگان در بازه زمانی فوق‌الذکر، امکان رفع تعهدات ارزی فروش ریالی در بازه زمانی یاد شده وجود نخواهد داشت.

زادبوم در پایان همکاری صمیمانه و مطلوب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با سازمان توسعه تجارت ایران را در جهت اجرای مصوبات کمیته ماده 2 و همچنین کمیته اقدام ارزی حائز اهمیت دانست و از تلاش و پیگیری سایر اعضای کمیته اقدام ارزی تقدیر و تشکر کرد.

ثبت‌نام در دوره مدیریت جامع صادرات

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های خود در حوزه صادرات و ورود به بازارهای بین‌المللی هستید، اکنون بهترین زمان برای اقدام است! ما با افتخار دوره مدیریت جامع صادرات را به شما معرفی می‌کنیم که به صورت آنلاین و در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود.

چرا باید در این دوره شرکت کنید؟

برگزاری 56 دوره موفق: با حضور بیش از 800 نفر شرکت‌کننده در دوره‌های قبلی، ما تجربه و تخصص لازم برای ارائه یک دوره کاربردی و مؤثر را داریم.

 مدرس برجسته: دوره توسط دکتر علیرضا شیرمحمدی، یکی از متخصصین برجسته در حوزه صادرات، تدریس می‌شود.

گواهی‌نامه بین‌المللی: پس از اتمام دوره، گواهی‌نامه معتبر از مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) دریافت خواهید کرد.

محتوای کاربردی و عملی: با روش‌های عملیاتی و کاربردی که در این دوره ارائه می‌شود، می‌توانید به سرعت مهارت‌های خود را به کار بگیرید و نتایج ملموس ببینید.

فرصت را از دست ندهید!
ثبت‌نام در این دوره نه تنها به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های صادرات آشنا شوید، بلکه راهکارهای عملی برای موفقیت در بازارهای بین‌المللی را نیز ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده جزئیات و ثبت‌نام

به آینده شغلی خود سرمایه‌گذاری کنید و با شرکت در دوره مدیریت جامع صادرات، یک قدم بزرگ به سوی موفقیت بردارید!