معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه مواد غذایی و بازسازی صنایع استان کرکوک، از توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و نیز برگزاری اولین نمایشگاه کشورمان در این استان خبر داد.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه مواد غذایی و بازسازی صنایع استان کرکوک، از توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و نیز برگزاری اولین نمایشگاه کشورمان در این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اعضای اتاق بازرگانی استان کرکوک عراق و برخی فعالان اقتصادی و تجاری این استان به همراه سرکنسول ایران در سلیمانیه عراق ، دیدار و گفت و گو کردند.
وی  در این دیدار با اشاره به علاقه‌مندی جمهوری اسلامی ایران به همکاری با کلیه استان‌های عراق، بر حضور در استان کرکوک تاکید کرد و از آمادگی سازمان توسعه تجارت ایران برای برپایی اولین نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های تولیدی و صادراتی جمهوری اسلامی ایران در استان کرکوک تا پایان سال جاری خبر داد.
پیمان‌پاک همچنین با اشاره به  سیاست دولت ایران در زمینه توسعه روابط اقتصادی و تجاری بر اهمیت ارتباط فعالان اقتصادی این استان و طرف‌های ایرانی و همراهی در این زمینه، تاکید کرد.
رئیس اتاق بازرگانی کرکوک نیز با اشاره به توانمندی‌های ایران در زمینه‌های مختلف صنعتی و کشاورزی، خواستار حضور پررنگ جمهوری اسلامی ایران در این استان و تقویت همکاری‌های تجاری بین فعالان اقتصادی و تجاری استان کرکوک با طرف‌های ایرانی  با حمایت و مساعدت سازمان توسعه تجارت ایران شد.
وی با اشاره به تخریب زیرساخت‌های صنعتی این استان بر آمادگی این اتاق برای برقراری ارتباط میان شرکت‌های ایرانی و طرف‌های عراقی به منظور همکاری در اجرای پروژه‌های فنی و مهندسی تاکید کرد.
رئیس اتاق بازرگانی کرکوک ضمن تشریح وضعیت جغرافیایی استان کرکوک به عنوان نقطه اتصال جنوب و شمال و همچنین شرق به غرب این کشور بر وجود زمینه‌ها و ظرفیت‌های بالای همکاری بین فعالان اقتصادی این استان با فعالان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران از جمله در زمینه‌های صادرات و واردات کالا، صدور خدمات فنی و مهندسی، بازسازی صنایع، کشاورزی و همچنین اجرای پروژه‌های مشترک سرمایه‌گذاری تاکید کرد.
مهدی شوشتری، سرکنسول جمهوری‌اسلامی در سلیمانیه عراق نیز با اشاره به اینکه ظرفیت‌های زیادی از نظر اقتصادی و تجاری برای حضور جمهوری اسلامی ایران در استان کرکوک وجود دارد، گفت: این استان با در اختیار داشتن ۴۰ درصد از منابع نفتی کشور عراق، امکان‌ همکاری و مشارکت در بسیاری از پروژه‌ها را فراهم کرده است.
وی همچنین خواستار برنامه‌ریزی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران برای حضور پررنگ‌تر ایران در بازارهای این استان شد.
یادآور می‌شود، در ادامه اعضای اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی حاضر در جلسه با معرفی ظرفیت‌ها و امکانات، آمادگی خود را برای همکاری با طرف‌های ایرانی اعلام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید