مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران در نشست هم افزایی با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و بخش خصوصی که با حضور دبیر انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران برگزار شد، شرکت‌های کشتیرانی و صادرکنندگان را پایه های توسعه حمل و نقل دریایی کشور عنوان کرد.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران در نشست هم افزایی با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و بخش خصوصی که با حضور دبیر انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران برگزار شد،  شرکت‌های کشتیرانی و صادرکنندگان را پایه های توسعه حمل و نقل دریایی کشور عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری در این جلسه اظهار امیدواری کرد با هماهنگی‌های انجام شده شاهد کاهش هزینه‌های حضور صادرکنندگان در بازارهای هدف و افزایش قدرت رقابت‌پذیری آنها باشیم.
وی افزود: در کنار شرکت‌های تابعه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که تلاش می‌کنند کالاهای صادراتی کشور را با حداقل هزینه و بالاترین کیفیت خدمت‌رسانی به بازارهای هدف ارسال کنند، لازم است از توانمندی‌های سایر شرکت‌های کشتیرانی بخش خصوصی در جهت تامین و حمل کالاهای صادراتی استفاده بهینه به عمل آید.
مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران،  نقش انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته در ارتقای سطح کمی و کیفی کشتیرانی، خدمات بندری و مشارکت در سیاستگذاری‌ها و تدوین استراتژی‌های کلان کشور را حائز اهمیت دانست و کسب رتبه  Aدر رتبه‌بندی تشکل‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سوی انجمن مذکور و انتخاب به عنوان یکی از سه تشکل برتر ملی را از نتایج اقدامات ارزشمند این انجمن دانست.
قمری در پایان از استمرار حمایت‌های سازمان توسعه تجارت ایران از برقراری خطوط منظم دریایی در شمال و جنوب کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با تمهیدات در نظر گرفته شده، شاهد توسعه بیش از پیش صادرات غیرنفتی کشور باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید