ایفای تعهدات ارزی ۹۹ درصدی بیش از ۳۳۱۹ صادرکننده

جهت دانلود کاتالوگ دوره مدیریت جامع صادرات اینجا کلیک کنید

دبیرکمیته اقدام ارزی گفت: تعداد ۳۳۱۹ صادرکننده شامل ۱۰۶۳ واحد غیرتولیدی و ۱۱۹۳واحد تولیدی بیش از ۹۹درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده‌اند.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری اظهار داشت: این تعداد صادرکننده با تعهدات ارزی ۲۶.۶ میلیارد یورو تنها به میزان ۷۹۷میلیون یورو مانده تعهدات دارند که به صورت میانگین، هر صادرکننده در این گروه ۳۵۳هزار یورو تعهد دارد وبا توجه به مهلت باقیمانده تا پایان تیرماه ۱۴۰۰برای صادرکنندگان سال ۹۸ و همچنین تا پایان شهریورماه امسال برای صادرکنندگان سال ۱۳۹۹ این امیدواری وجود دارد که نسبت به ایفای کامل تعهدات ارزی خود اقدام کنند.
وی افزود: از مجموع ۲۲۹۷۲صادرکننده شامل ۶۵۲۰ واحد تولیدی و ۱۶۴۵۲ واحد غیرتولیدی با مانده تعهدات کمتر از یک میلیون یورو، فقط ۱.۸ میلیارد یورو مانده تعهدات داشته‌اند، در حالی که کل تعهدات این گروه حدود ۳۲میلیارد یورو بوده و ۵۱درصد از کل  تعهدات ارزی را به خود اختصاص داده‌اند.
دبیر کمیته اقدام ارزی ادامه داد: به دیگر سخن، این گروه از نظر تعداد ۹۳درصد صادرکنندگان و از نظر تعهدات ۵۱درصد تعهدات ارزی حاصل از صادرات را شامل می‌شوند.
قمری با بیان اینکه یکی از الزامات تسریع و تسهیل در ایفای تعهدات ارزی توجه ویژه به بنگاه‌های کوچک و متوسط، است، گفت: تعداد ۵۹۲صادرکننده با ایفای تعهدات ارزی بین ۹۱تا ۹۹درصد، مانده تعهدات ایفا نشده کمتر از یک میلیون یورو داشته و تنها ۸۶میلیون یورو تعهد ارزی ایفا نشده دارند.

ثبت‌نام در دوره مدیریت جامع صادرات

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های خود در حوزه صادرات و ورود به بازارهای بین‌المللی هستید، اکنون بهترین زمان برای اقدام است! ما با افتخار دوره مدیریت جامع صادرات را به شما معرفی می‌کنیم که به صورت آنلاین و در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود.

چرا باید در این دوره شرکت کنید؟

برگزاری 56 دوره موفق: با حضور بیش از 800 نفر شرکت‌کننده در دوره‌های قبلی، ما تجربه و تخصص لازم برای ارائه یک دوره کاربردی و مؤثر را داریم.

 مدرس برجسته: دوره توسط دکتر علیرضا شیرمحمدی، یکی از متخصصین برجسته در حوزه صادرات، تدریس می‌شود.

گواهی‌نامه بین‌المللی: پس از اتمام دوره، گواهی‌نامه معتبر از مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) دریافت خواهید کرد.

محتوای کاربردی و عملی: با روش‌های عملیاتی و کاربردی که در این دوره ارائه می‌شود، می‌توانید به سرعت مهارت‌های خود را به کار بگیرید و نتایج ملموس ببینید.

فرصت را از دست ندهید!
ثبت‌نام در این دوره نه تنها به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های صادرات آشنا شوید، بلکه راهکارهای عملی برای موفقیت در بازارهای بین‌المللی را نیز ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده جزئیات و ثبت‌نام

به آینده شغلی خود سرمایه‌گذاری کنید و با شرکت در دوره مدیریت جامع صادرات، یک قدم بزرگ به سوی موفقیت بردارید!