معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به پیگیری مجدانه و برنامه‌ریزی به منظور عملیاتی ساختن توافقات صورت گرفته در سفر رئیس جمهوری به قطر از تشکیل کمیتۀ پیگیری و تسهیل روند توافقات ایران و قطر خبر داد.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به  پیگیری مجدانه و برنامه‌ریزی به منظور عملیاتی ساختن توافقات صورت گرفته در سفر رئیس جمهوری به قطر از تشکیل کمیتۀ پیگیری و تسهیل روند  توافقات ایران و قطر خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان‌پاک با تاکید بر اینکه وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت ایران با جدیت  توافقات صورت گرفته در سفر رئیس جمهوری به قطر را پیگیری میکند، اظهار داشت: در همین راستا کمیته‌ای در سازمان توسعه تجارت ایران به منظور پیگیری و تسهیل روند توافقات صورت گرفته، آغاز به کار کرده است.

وی افزود: همچنین نماینده سازمان توسعه تجارت ایران برای پیگیری دستورات رئیس جمهوری و فراهم کردن مقدمات لازم برای پیگیری توافقات در قطر حضور دارد تا توافقات صورت گرفته را تا حصول به نتیجه پیگیری نماید چرا که مهمترین مساله در سفرهای بین المللی مقامات ارشد کشور پیگیری بعد از توافقات برای اجرایی شدن آنها است.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به فعال‌سازی اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر اضافه کرد: تقویت موثر و خروجی‌محور این اتاق به منظور توسعه روابط تجاری با قطر و رسیدن به سطح ۱ میلیارد دلار مبادلات تجاری بین دو کشور با محوریت این اتاق، در دستور کار وزارت صمت قرار دارد.

پیمان‌پاک همچنین از راه‌اندازی دبیرخانه توسعه فعالیت‌های تجاری در قطر همزمان با برگزاری جام جهانی 2022 در این کشور خبر داد و بیان داشت: این کمیته به منظور بررسی و شناسایی ظرفیت‌های مشارکت در فرصت‌های تجاری ایجاد شده در زمان برگزاری جام‌جهانی در قطر تشکیل شده است.

وی  در پایان به برخی چالش‌های باقی مانده از پروژه‌های قبلی در روابط تجاری با قطراشاره کرد و  گفت: سازمان توسعه تجارت ایران مشکلات و موانع پروژه‌های تجاری با قطر را احصا کرده و در راستای دستور مستقیم رئیس جمهوری، به منظور احیای توافقات قبلی و رفع چالش‌ها، پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید