تراز تجاری ایران و سوریه متعادل می‌شود

جهت دانلود کاتالوگ دوره مدیریت جامع صادرات اینجا کلیک کنید

وزیر صنعت، معدن و تجارت هدف از سفر به سوریه را گسترش روابط اقتصادی در بخش‌های مختلف با سوریه عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا تراز تجاری دو کشور را متعادل کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت هدف از سفر به سوریه را گسترش روابط اقتصادی در بخش‌های مختلف با سوریه عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا تراز تجاری دو کشور را متعادل کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران به نقل از شاتا، سیدرضا فاطمی امین در راس هیئتی از فعالان اقتصادی کشورمان بامداد دیروز دوشنبه وارد دمشق شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت که به دعوت سامرالخلیل وزیر اقتصاد سوریه به این کشور سفر کرده است، در تشریح اهداف این سفر توضیح داد: تمرکز در این سفر روی روابط اقتصادی در بخش‌های مختلف با کشور سوریه است و حتی می‌توانیم طرح‌های چندجانبه‌ای داشته باشیم.
فاطمی امین افزود: می‌توان محصولات متعددی در سوریه تولید و به دیگر کشور‌های عربی و منطقه صادر کرد.
وی درخصوص ارتقای همکاری‌های تجاری و اقتصادی بیان کرد: اولین نکته‌ای که ما بر آن متمرکز خواهیم شد متعادل کردن تراز تجاری دو کشور است؛ قطعا سوریه با مشکلاتی جدی در زمینه اقتصادی مواجه است و شاید صادرات یک طرفه تصوری عملی نباشد بنابراین نکته کلیدی اینجاست که روابط اقتصادی متعادلی ایجاد کنیم که دو طرف از آن نفع ببرند.
وزیر صمت افزود: پیشنهاد‌های عملی متعددی را آماده کردیم که آنها را با وزیران سوری به اشتراک خواهیم گذاشت تا شاید بتوان تصویری عملی و چابک از همکاری‌های اقتصادی دو کشور ترسیم کرد.
در این دیدار، سامر الخلیل، وزیر اقتصاد سوریه نیز گفت: قانون سرمایه‌گذاری جدید این کشور فرصت‌های خوبی را فراهم کرده است.
وی تصریح کرد: شرکت‌های ایرانی از تجربه و توانمندی‌های قابل توجهی برخوردارند، ما علاقمندیم که آنها را به استفاده از فرصت‌های پیش رو در سایه معافیت‌های گمرکی و مالیاتی بهره‌مند کنیم.
این مسئول گفت: شکی نیست که مقامات اقتصادی تهران و دمشق به دنبال همکاری تجاری و اقتصادی هستند که منافع دو کشور را تامین می‌کند.
وزیر صمت کشورمان در این سفر سه روزه دیدار‌های متعددی با مقامات سوری از جمله حسین عرنوس نخست‌وزیر و شماری از اعضای گروه اقتصادی کابینه سوریه خواهد داشت.

ثبت‌نام در دوره مدیریت جامع صادرات

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های خود در حوزه صادرات و ورود به بازارهای بین‌المللی هستید، اکنون بهترین زمان برای اقدام است! ما با افتخار دوره مدیریت جامع صادرات را به شما معرفی می‌کنیم که به صورت آنلاین و در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود.

چرا باید در این دوره شرکت کنید؟

برگزاری 56 دوره موفق: با حضور بیش از 800 نفر شرکت‌کننده در دوره‌های قبلی، ما تجربه و تخصص لازم برای ارائه یک دوره کاربردی و مؤثر را داریم.

 مدرس برجسته: دوره توسط دکتر علیرضا شیرمحمدی، یکی از متخصصین برجسته در حوزه صادرات، تدریس می‌شود.

گواهی‌نامه بین‌المللی: پس از اتمام دوره، گواهی‌نامه معتبر از مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) دریافت خواهید کرد.

محتوای کاربردی و عملی: با روش‌های عملیاتی و کاربردی که در این دوره ارائه می‌شود، می‌توانید به سرعت مهارت‌های خود را به کار بگیرید و نتایج ملموس ببینید.

فرصت را از دست ندهید!
ثبت‌نام در این دوره نه تنها به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های صادرات آشنا شوید، بلکه راهکارهای عملی برای موفقیت در بازارهای بین‌المللی را نیز ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده جزئیات و ثبت‌نام

به آینده شغلی خود سرمایه‌گذاری کنید و با شرکت در دوره مدیریت جامع صادرات، یک قدم بزرگ به سوی موفقیت بردارید!