وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به منظور توسعه تبادلات تجاری و بازرگانی 12 و13 اسفندماه به ایروان سفر می کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به منظور توسعه تبادلات تجاری و بازرگانی 12 و13 اسفندماه به ایروان سفر می کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، به این منظور و طبق برنامه‌ریزی انجام شده توسط سازمان توسعه تجارت ایران، هیات تجاری متشکل از شرکت‌هایی از حوزه‌های لوازم خانگی، پوشاک، دارو ، آبزیان و شیلات، صنایع غذایی، مبلمان، ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزات پزشکی وارد ایروان شدند.
همچنین در همین راستا و به منظور معرفی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ارمنستان، جلسه‌ای با حضور سفیر ایران، رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان و مدیر کل دفتر حوزه ریاست سازمان  تجارت ایران و تنی چند از همکاران سازمان و سفارتخانه در سفارت ج. ا. ایران در ایروان برگزار شد.
در این جلسه سفیر ج.ا. ایران در ایروان، ظرفیت‌های بالقوه بازارهای ارمنستان، الزامات ورود به بازار و ساختار بازار این کشور را تشریح کرد و ادامه داد: فرصت عضویت ارمنستان در اتحادیه اقتصادی اوراسیا و حضور 9 میلیون ارمنی که در خارج از این کشور زندگی می‌کند، فرصت بسیار خوبی جهت ری اکسپورت کالاهای ایرانی به سایر کشورها پدید آورده است.
عباس ظهوری افزود: تجار ما در ارمنستان با مسایل و مشکلاتی رو به رو هستند و امیدواریم این مشکلات با تلاش‌هایی که در دولت صورت می‌گیرد، به حداقل برسد.
رایزن بازرگانی ایران نیز در این جلسه گفت: در سال 2021 صادرات ایران به ارمنستان با رشد 38 درصدی به رقم 428 میلیون دلار رسید.
اکبر گداری افزود: در سال گذشته کالاهای صادراتی ایران به ارمنستان شامل سوخت و مواد سوختی، مواد پتروشیمی، سیمان و مصالح ساختمانی بوده است که این ترکیب در حال حاضر در حال تغییر است و مواردی مانند کالاهای صنعتی، کشاورزی، ماشین‌آلات کشاورزی، موادی با ارزش افزوده بالا، کالاهای دانش‌بنیان مانند رنگ، آسانسور، خدمات فنی و مهندسی به سبد کالاهای صادراتی به این کشور افزوده شده است.
گداری اظهار امیدواری کرد به این ترتیب رشد صادرات افزایش پیدا کند و به رقم 700 میلیون دلار برسد
وی افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده هیات تجاری پس از ورود به ارمنستان از مراکز فروشگاه‌های رنجیره‌ای این کشور بازدید خواهد کرد و جلسه‌ای نیز با رییس اتاق بازرگانی ارمنستان و تعدادی از تجار منتخب اتاق در محل اتاق بازرگانی ارمنستان برگزار خواهد شد که امیدواریم دستاوردهای بسیار خوبی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید