در دو ماهه نخست سال جاری صورت گرفت: افزایش ۲۲ درصدی صادرات آبمیوه و کنسانتره

جهت دانلود کاتالوگ دوره مدیریت جامع صادرات اینجا کلیک کنید

دبیر میز صنایع تبدیلی سازمان توسعه و تجارت ایران با اشاره به افزایش صادرات آبمیوه و کنسانتره گفت: صادرات آبمیوه و کنسانتره طی دوماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش داشته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ماهرو مسعودی، با بیان این مطلب اظهار داشت: صنعت آبمیوه و کنسانتره در ایران را می‌توان صنعتی جوان تلقی کرد که در گروه صنایع تبدیلی کشور قرار می‌گیرد. در شرایطی که تا سال ۱۳۶۵ در این بخش تنها سه واحد تولیدی فعالیت داشتند، طی این سال‌ها شمار واحدهای تولیدی صنعت آبمیوه و کنسانتره ایران در حد قابل توجهی افزایش داشته است.
وی ادامه داد: به رغم مشکلات ناشی از تحریم‌های بانکی و شیوع ویروس کرونا طی ۲ ماهه اول سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۲ هزار تن آبمیوه به ارزش ۱۵ میلیون دلار صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش داشته است.
دبیر میز صنایع تبدیلی سازمان توسعه و تجارت ایران افزود: صادرات آبمیوه ایرانی شامل آب انواع میوه، مخلوط آبمیوه و سبزیجات، عصاره میوه، اسانس آبمیوه، آب میوه تغلیظ شده است.
مسعودی گفت: صادرات آبمیوه به بیش از ۳۰ کشور جهان نظیر افغانستان، ترکیه، پاکستان، روسیه، عراق، هند، آلمان، آذربایجان،  امارات، دانمارک، ژاپن، کویت، کانادا، انگلستان، سوئد و اتریش بوده است که در این میان افغانستان با ۴ میلیون و ۳۳۸ هزار دلار در رتبه نخست و سپس ترکیه با ۳ میلیون و ۶۵۹ هزار دلار و پاکستان با ۳ میلیون و ۶۱۳ هزار دلار دررتبه‌های بعدی صادرات این محصول قرار دارند.
وی تصریح کرد: در مقابل این میزان صادرات آبمیوه در بازه زمانی باد شده کشورمان صرفا یک هزار تن به ارزش ۳ میلیون دلار آبمیوه از ۱۰ کشور جهان واردات داشته است که بیشترین واردات از ترکیه به میزان ۷۵۷ هزار دلار، تایلند ۵۵۳ هزاردلار، امارات ۴۹۶ هزار دلار و آلمان ۴۱۲ هزار دلار بوده که عمدتاً شامل آب آناناس و آب پرتقال تغلیظ شده است.

ثبت‌نام در دوره مدیریت جامع صادرات

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های خود در حوزه صادرات و ورود به بازارهای بین‌المللی هستید، اکنون بهترین زمان برای اقدام است! ما با افتخار دوره مدیریت جامع صادرات را به شما معرفی می‌کنیم که به صورت آنلاین و در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود.

چرا باید در این دوره شرکت کنید؟

برگزاری 56 دوره موفق: با حضور بیش از 800 نفر شرکت‌کننده در دوره‌های قبلی، ما تجربه و تخصص لازم برای ارائه یک دوره کاربردی و مؤثر را داریم.

 مدرس برجسته: دوره توسط دکتر علیرضا شیرمحمدی، یکی از متخصصین برجسته در حوزه صادرات، تدریس می‌شود.

گواهی‌نامه بین‌المللی: پس از اتمام دوره، گواهی‌نامه معتبر از مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) دریافت خواهید کرد.

محتوای کاربردی و عملی: با روش‌های عملیاتی و کاربردی که در این دوره ارائه می‌شود، می‌توانید به سرعت مهارت‌های خود را به کار بگیرید و نتایج ملموس ببینید.

فرصت را از دست ندهید!
ثبت‌نام در این دوره نه تنها به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های صادرات آشنا شوید، بلکه راهکارهای عملی برای موفقیت در بازارهای بین‌المللی را نیز ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده جزئیات و ثبت‌نام

به آینده شغلی خود سرمایه‌گذاری کنید و با شرکت در دوره مدیریت جامع صادرات، یک قدم بزرگ به سوی موفقیت بردارید!