احسان قمری نوشت: رتبه بندی صادرکنندگان گامی مهم در جهت ریل‌گذاری و فراهم نمودن مقدمات توسعه صادرات است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران به نقل از نود اقتصادی، احسان قمری، مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، در یادداشتی نوشت: رتبه بندی صادرکنندگان گامی مهم در جهت ریل‌گذاری و فراهم نمودن مقدمات توسعه صادرات است. سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی تجارت خارجی کشور، نسبت به فراهم نمودن  سامانه رتبه بندی صادرکنندگان اقدام نموده و جامعه صادرکنندگان می توانند با مراجعه به سازمان توسعه تجارت ایران و تکمیل اطلاعات مورد نیاز در این فرایند مشارکت نمایند و از رتبه صادراتی خود مطلع شوند .

بر اساس تمهیدات در نظر گرفته شده کلیه خدمات ، مشوقها و حمایت‌های  سازمان توسعه تجارت ایران بر اساس رتبه بندی انجام شده در سامانه جامع تجارت انجام پذیرفته و یکی ازشاخصهای اثرگذار در حوزه حمایتی ،انجام رتبه بندی می باشد . این رتبه بندی قابل ویرایش بوده و صادرکنندگان می توانند نسبت به بارگذاری و ویرایش اطلاعات خود در سامانه اقدام نموده و بر این اساس رتبه و امتیاز صادرکنندگان هم تغییر خواهد کرد .

به عنوان اولین گام ، یکی از شاخص‌های پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی از محل منابع صندوق توسعه ملی در سال ۱۴۰۰ رتبه بندی صادرکنندگان بوده و متقاضیان دریافت این تسهیلات لازم است پس از ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت ،نسبت به ثبت درخواست تسهیلات از طریق سامانه بهین یاب اقدام نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید