رشد ۴۳ درصدی صادرات ایران به جهان در ۸ ماهه سال جاری/ عراق امارات متحده عربی و عمان رتبه اول تا سوم مقاصد صادراتی ایران به کشورهای عربی .

جهت دانلود کاتالوگ دوره مدیریت جامع صادرات اینجا کلیک کنید

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات جمهوری اسلامی ایران به جهان در ۸ ماهه سال جاری حدود ۳۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد رشد داشته است

 مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات جمهوری اسلامی ایران به جهان در ۸ ماهه سال جاری حدود ۳۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد رشد داشته است
وی افزود:در میان ۲۰ کشور اول هدف محصولات صادراتی ج.ا.ایران با میزان صادراتی در حدود ۲۸ میلیارد و ۹۶۹میلیون دلار ( ۹۳ درصد از کل صادرات کشور) کشورهای عربی شامل عراق با ۶ میلیارد و۱۴۱ میلیون دلار و سهم ۱۹.۸ درصدی ( پس از چین) در رتبه دوم و امارات متحده عربی با ۲ میلیارد و ۹۸۲ میلیون دلار و سهم ۹.۶ درصدی( بعد از ترکیه) در رتبه چهارم بازارهای هدف صادراتی محصولات ایرانی قرار داشته اند.
مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: عمان با ۳۶۳ میلیون دلار و ۱.۳ سهم از کل صادرات ایران طی مدت مذکور ( پس از افغانستان، هند، پاکستان، اتدونزی، تایلند، روسیه) در رتبه ۱۱ کشورهای هدف صادراتی ایران قرار گرفته است.
پیلتن اضافه کرد: از حدود ۱۶ میلیارد و ۶۲۲ میلیون دلار (سهم ۵۳.۵ درصدی) از کل صادرات کشور به ۱۵ کشور همسایه ج.ا.ایران حدود ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر شده است.
 وی گفت :در میان فهرست فوق کشور عراق رتبه اول و امارات (پس از ترکیه) در رتبه سوم طرف های صادراتی ج.ا.ایران قرار داشته اند و همچنین کشور عمان (پس از کشورهای افغانستان، پاکستان و روسیه) در رتبه ۷ طرف های صادراتی ایران قرار داشته است.
مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: کشورهای قطر با ۹۸ میلیون دلار، کویت با ۹۲ میلیون دلار و بحرین با۵ میلیون دلار (پس از کشورهای آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان و قزاقستان) به ترتیب در رتبه های ۱۲ الی ۱۴ طرف های صادراتی ج.ا.ایران در میان ۱۵ کشور همسایه طی مدت مذکور قرار گرفته اند.
 وی افزود:عربستان نیز کماکان بدون کسب سهم قابل توجهی از صادرات ایران در رتبه آخر طرف های صادراتی ج.ا.ایران در میان همسایگان قرار داشته است. پیلتن گفت صادرات ج.ا.ایران به عراق و امارات در ۸ ماهه اول سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش‌ به ترتیب ۱۳ درصد و۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.
مدیر کل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران در پایان یاد آور شد: در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۹،صادرات ج.ا.ایران به دیگر کشورهای عربی مانند عمان ۵۸ درصد رشد ، قطر ۲ درصد کاهش کویت ۶ درصد کاهش و بحرین حدود ۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

ثبت‌نام در دوره مدیریت جامع صادرات

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های خود در حوزه صادرات و ورود به بازارهای بین‌المللی هستید، اکنون بهترین زمان برای اقدام است! ما با افتخار دوره مدیریت جامع صادرات را به شما معرفی می‌کنیم که به صورت آنلاین و در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود.

چرا باید در این دوره شرکت کنید؟

برگزاری 56 دوره موفق: با حضور بیش از 800 نفر شرکت‌کننده در دوره‌های قبلی، ما تجربه و تخصص لازم برای ارائه یک دوره کاربردی و مؤثر را داریم.

 مدرس برجسته: دوره توسط دکتر علیرضا شیرمحمدی، یکی از متخصصین برجسته در حوزه صادرات، تدریس می‌شود.

گواهی‌نامه بین‌المللی: پس از اتمام دوره، گواهی‌نامه معتبر از مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) دریافت خواهید کرد.

محتوای کاربردی و عملی: با روش‌های عملیاتی و کاربردی که در این دوره ارائه می‌شود، می‌توانید به سرعت مهارت‌های خود را به کار بگیرید و نتایج ملموس ببینید.

فرصت را از دست ندهید!
ثبت‌نام در این دوره نه تنها به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های صادرات آشنا شوید، بلکه راهکارهای عملی برای موفقیت در بازارهای بین‌المللی را نیز ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده جزئیات و ثبت‌نام

به آینده شغلی خود سرمایه‌گذاری کنید و با شرکت در دوره مدیریت جامع صادرات، یک قدم بزرگ به سوی موفقیت بردارید!