رایزن بازرگانی ایران در عمان از افزایش ۱۲۶ درصدی صادرات ایران به عمان در ۲ ماه اول سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان توسعه تجارت، مهرداد فلاح اوریمی، رایزن بازرگانی ایران در عمان با اشاره به رشد ۱۲۶درصدی صادرات ایران به عمان طی ۲ ماهه ۱۴۰۱ گفت: صادرات کالا به عمان طی ۲ ماهه سال ۱۴۰۱ به ۲۰۳ میلیون دلار رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۶ درصد از نظر ارزشی افزایش داشته است.
فلاح اوریمی ادامه داد: طی مدت یاد شده عمان در رتبه ۷ کشورهای هدف صادرات ایران و در رتبه ۵ کشورهای همسایه و همچنین در رتبه دوم کشورهای شورای همکاری‌های خلیج فارس طرف صادرات ایران قرار دارد.
وی افزود: در بازه زمانی یاد شده مهمترین اقلام صادراتی کشور به عمان شامل قیر نفت، شمش از آهن و فولاد، اوره حتی به صورت محلول در آب، میله‌های گرم از آهن یا فولاد، محصولات نیمه تمام از آهن یا فولاد، سیمان کلینکر، فرآورده‌ها و کنسروهای ماهی، سیمان سفید پرتلند بوده است.
رایزن بازرگانی ایران در عمان تصریح کرد: عمان در ۲ ماهه امسال با رشد ۴ پله‌ای، در رتبه هفتم مقاصد صادراتی ایران، پس از چین، امارات عراق، ترکیه، هند، افغانستان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: سهم بازار عمان از کل صادرات ایران ۲.۴ درصد است و حجم مبادلات تجاری بین دو کشور طی ۲ ماه سال جاری ۱۴۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
فلاح اوریمی در پایان گفت:  در راستای سیاست‌های دولت و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت و به ویژه سازمان توسعه تجارت ایران جهت توسعه روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای منطقه و همسایگان،  روابط تجاری ایران در سال گذشته همواره رو به بهبود بوده و در سال جاری با سفر مقامات ارشد کشورمان از جمله ریاست جمهوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران به عمان و تقویت دیپلماسی اقتصادی و تجاری این روابط در همه زمینه‌ها شرایط بهتری پیدا کرده است.
فلاح اوریمی با اشاره به ویژگی‌های بازار عمان و روابط دوستانه و راهبردی و استراتژیک بین ج. ا. ایران و عمان و فراهم بودن زمینه‌های صادرات به این کشور، بر ضرورت استفاده از این فرصت‌ها به منظور توسعه صادرات به کشور فوق و حضور در بازارهای ثالث از طریق عمان تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید