سفر قریب الوقوع وزیر صمت به سوریه/ دستور کار حل مشکلات ارزی و گمرکی بین دو کشور/ مشکلات ارزی سوریه دلیل ممنوعیت واردات خودرو به این کشور

جهت دانلود کاتالوگ دوره مدیریت جامع صادرات اینجا کلیک کنید

معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه کشور سوریه با توجه به مشکلات ارزی اش محدودیت های ارزی خاص خود وضع کرده است، تصریح کرد: کشور سوریه بر این موضوع تاکید دارد که ارزی از کشورش خارج نشود و در قبال واردات کالا به این کشور، کالا صادر کند.

معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه کشور سوریه با توجه به مشکلات ارزی اش محدودیت های ارزی خاص خود وضع کرده است، تصریح کرد: کشور سوریه بر این موضوع تاکید دارد که ارزی از کشورش خارج نشود و در قبال واردات کالا به این کشور، کالا صادر کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران به نقل از شبکه خبری العالم، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، پیرامون انتشار خبری مبنی بر اینکه سوریه واردات خودرو ایرانی را ممنوع کرده‌است، اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور سوریه همچون کشورما ایران مشکل ارز دارد، در تلاشند تا خروج ارز از کشورشان اتفاق نیفتد لذا ثبت سفارش قطعات از ایران و کشورهای دیگر ندارد.
وی با بیان اینکه ما باید به دنبال راهکاری باشیم تا به جای ارز کالا وارد کنیم گفت: اگر به جای ارز، در قبال صادرات، کالا وارد کنیم مشکل برطرف می شود واین موضوع ربطی به خودرو و غیر خودرو هم ندارد.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه کشور سوریه با توجه به مشکلات ارزی اش محدودیت های ارزی خاص خود وضع کرده است، تصریح کرد: کشور سوریه بر این موضوع تاکید دارد که ارزی از کشورش خارج نشود و در قبال واردات کالا به این کشور، کالا صادر کند.
پیمان پاک در پاسخ به این سوال که آیا مشخصا ممنوعیت واردات خودرو از ایران به سوریه ممنوع اعلام شده است، گفت: این خبردرست نیست، همه کشورهای طرف تجارت باسوریه این چالش را دارند،واین مساله مختص واردات خودرو ازایران نیست.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی دنبال راهکاری جهت حل این موضوع است و وزیر صمت نیز به زودی به سوریه سفر و با نخست وزیر و ۵ وزیر این کشور جلسه خواهند داشت تا این موضوع حل شود.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه سفر وزیر تنها برای حل موضوع خودرو نیست، گفت وزارت صمت در تلاش است مشکل مسائل ارزی و گمرکی صادرات به سوریه حل شود.
یادآور می‌شود، برخی ازرسانه های منطقه با بزرگنمایی مساله واردات خودرو ایرانی به سوریه این روزها بدون اشاره به مشکل کلی فرا روی سوریه درخصوص تامین و ارسال ارز کوشش می کنند تا این مساله را نشانه ای از سردی روابط میان دوکشور معرفی کنند.

ثبت‌نام در دوره مدیریت جامع صادرات

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های خود در حوزه صادرات و ورود به بازارهای بین‌المللی هستید، اکنون بهترین زمان برای اقدام است! ما با افتخار دوره مدیریت جامع صادرات را به شما معرفی می‌کنیم که به صورت آنلاین و در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود.

چرا باید در این دوره شرکت کنید؟

برگزاری 56 دوره موفق: با حضور بیش از 800 نفر شرکت‌کننده در دوره‌های قبلی، ما تجربه و تخصص لازم برای ارائه یک دوره کاربردی و مؤثر را داریم.

 مدرس برجسته: دوره توسط دکتر علیرضا شیرمحمدی، یکی از متخصصین برجسته در حوزه صادرات، تدریس می‌شود.

گواهی‌نامه بین‌المللی: پس از اتمام دوره، گواهی‌نامه معتبر از مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) دریافت خواهید کرد.

محتوای کاربردی و عملی: با روش‌های عملیاتی و کاربردی که در این دوره ارائه می‌شود، می‌توانید به سرعت مهارت‌های خود را به کار بگیرید و نتایج ملموس ببینید.

فرصت را از دست ندهید!
ثبت‌نام در این دوره نه تنها به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های صادرات آشنا شوید، بلکه راهکارهای عملی برای موفقیت در بازارهای بین‌المللی را نیز ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده جزئیات و ثبت‌نام

به آینده شغلی خود سرمایه‌گذاری کنید و با شرکت در دوره مدیریت جامع صادرات، یک قدم بزرگ به سوی موفقیت بردارید!