سفر مدیرکل سازمان اسلامی امنیت غذایی و هیات همراه به تهران/ تقویت همکاری‌ با سازمان اسلامی امنیت غذایی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت از سفر مدیرکل سازمان اسلامی امنیت غذایی و هیات همراه از کشور قزاقستان به تهران در اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

ه گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران ، علیرضا پیمان پاک اظهار داشت: در ملاقات صورت گرفته، یرلان بایدولت، مدیرکل سازمان مذکور، ضمن معرفی این سازمان و ارکان و فعالیت‌های آن به اهمیت موضوع تامین امنیت غذایی در بین کشورهای اسلامی و نقش تجارت در رسیدن به این هدف و همچنین اتخاذ برنامه‌های جهانی جهت توسعه فعالیت‌های بشردوستانه در این حوزه پرداخت.
پیمان‌پاک در ادامه افزود: در این ملاقات بر اهمیت تامین امنیت غذایی در کشورهای عضو سازمان از جمله افغانستان و کشورهای جنوب صحرای آفریقا و درخواست همکاری از ایران جهت دستیابی به این هدف اشاره شد.
معاون وزیر صمت همچنین بیان داشت: در این ملاقات به اهمیت نقش ایران در همراهی به منظور نیل به هدف مذکور اشاره شد که علل آن را می‌توان مواردی از قبیل موقعیت جغرافیایی ممتاز کشورمان و دسترسی به کریدورهای بین المللی شمال-جنوب و شرق-غرب و مسیرهای ترانزیتی، همچنین برخورداری از تنوع  اقلیمی، ظرفیت‌های فراوان ایران در حوزه‌های مختلف کشاورزی، تولید صنایع غذایی و دانش‌بنیان بیان کرد.
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان افزود: با توجه به مذاکرات صورت گرفته دو طرف تفاهم کردند در راستای توسعه همکاری‌های آتی، ضمن ادامه نشست‌های مشترک جهت تقویت همکاری، نسبت به امضاء سند همکاری مشترک اقدام و در ذیل این سند برنامه‌های اجرایی تدوین شود.

دیدگاهتان را بنویسید