ظرفیت‌های صادرات کفش به افغانستان؛ رشد ۱۰۰ درصدی صادرات کفش به افغانستان در سال ۹۹

جهت دانلود کاتالوگ دوره مدیریت جامع صادرات اینجا کلیک کنید

رایزن بازرگانی سابق ایران در افغانستان گفت: در ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۹ مجموع ۴۵ تن انواع کفش به ارزش ۱۰۵ میلیون دلار از کشور صادر شده که از نظر وزنی  ۴۵ درصد و از نظر ارزشی  ۴۰ درصد رشد داشته است. وی افزود: در همین مدت ۲۷ میلیون دلار انواع کفش به کشور افغانستان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدمهدی جوانمردقصاب با اشاره به ظرفیت‌های صادرات کفش به افغانستان اظهار داشت: نگاهی به بازار بزرگ مصرف کفش در افغانستان و عدم وجود شرکت‌هایی تولیدی در آن کشور در تامین نیازها، بیانگر لزوم برنامه‌ریزی بیشتر تجار و مسئولان برای حضور جدی‌تر در این بازار است.
وی افزود: با وجود کرونا در جهان و بسته شدن پروازهای هوایی و عدم امکان حضور تجار در کشورهای هدف برای خرید از جمله کاهش رفت و آمد تجار افغانستانی به چین در سال‌های ۹۸ و ۹۹، با همکاری دفتر رایزنی بازرگانی و با حمایت سفارت ایران در افغانستان و سازمان توسعه تجارت ایران و استفاده از ظرفیت‌های موجود، رشد قابل توجهی در صادرات انواع کفش به افغانستان داشتیم.
سرپرست دفتر حوزه ریاست بازرسی و مدیریت عملکرد سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: این موضوع بیانگر ظرفیت‌های خالی کشورمان در بازارهای هدف است که تشکل‌‎ها، اتحادیه‌ها و انجمن‌های می‌بایست با برنامه‌ریزی دقیق و اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری نسبت به جمع آوری اطلاعات و گسترش بازارهای صادراتی اقدام کنند.

ثبت‌نام در دوره مدیریت جامع صادرات

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های خود در حوزه صادرات و ورود به بازارهای بین‌المللی هستید، اکنون بهترین زمان برای اقدام است! ما با افتخار دوره مدیریت جامع صادرات را به شما معرفی می‌کنیم که به صورت آنلاین و در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود.

چرا باید در این دوره شرکت کنید؟

برگزاری 56 دوره موفق: با حضور بیش از 800 نفر شرکت‌کننده در دوره‌های قبلی، ما تجربه و تخصص لازم برای ارائه یک دوره کاربردی و مؤثر را داریم.

 مدرس برجسته: دوره توسط دکتر علیرضا شیرمحمدی، یکی از متخصصین برجسته در حوزه صادرات، تدریس می‌شود.

گواهی‌نامه بین‌المللی: پس از اتمام دوره، گواهی‌نامه معتبر از مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) دریافت خواهید کرد.

محتوای کاربردی و عملی: با روش‌های عملیاتی و کاربردی که در این دوره ارائه می‌شود، می‌توانید به سرعت مهارت‌های خود را به کار بگیرید و نتایج ملموس ببینید.

فرصت را از دست ندهید!
ثبت‌نام در این دوره نه تنها به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های صادرات آشنا شوید، بلکه راهکارهای عملی برای موفقیت در بازارهای بین‌المللی را نیز ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده جزئیات و ثبت‌نام

به آینده شغلی خود سرمایه‌گذاری کنید و با شرکت در دوره مدیریت جامع صادرات، یک قدم بزرگ به سوی موفقیت بردارید!