معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با سفیر ج. ا. ایران در ج. آذربایجان بر عزم جدی دولت و تاکیدات ریاست جمهوری برای توسعه روابط با کشورهای همسایه از جمله کشور آذربایجان و لزوم اثربخشی اقدامات صورت گرفته تاکید کرد

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با سفیر ج. ا. ایران در ج. آذربایجان بر عزم جدی دولت و تاکیدات ریاست جمهوری برای توسعه روابط با کشورهای همسایه از جمله کشور آذربایجان و لزوم اثربخشی اقدامات صورت گرفته تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان‌پاک در دیدار آنلاین با سیدعباس موسوی، سفیر ج. ا. ایران در باکو گفت: در این راستا روند همکاری‌ها با کشورهای همسایه به پروژه‌های متعدد تقسیم‌بندی خواهد شد تا ضمن اثربخشی بیشتر قابل پایش باشد.
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: پروژه‌هایی مانند تنوع‌بخشی به خودروهای ایرانی تولیدی در کشور آذربایجان، داروسازی، تراکتورسازی، راه‌اندازی مرکز تجاری و به نتیجه رساندن موافقت‌نامه تجارت ترجیحی، صادرات دانش فنی و خدمات فنی و مهندسی وتوسعه همکاری‌های نمایشگاهی از مهمترین مواردی است که با اجرای آنها سطح روابط دو جانبه فی‌مابین دو کشور به نحو مطلوبی توسعه خواهد یافت.
در ادامه سیدعباس موسوی، سفیر ج. ا. ایران در باکو نیز با اشاره به پروژه‌های ملی فی‌مابین دو کشور مانند سنکرون کردن برق، ساخت سد، نیروگاه و پروژه‌های ریلی و ساخت پل‎های عبوری بین دو کشور بر اهمیت کشور آذربایجان و حسن همجواری دو کشور تاکید کرد.
موسوی با اشاره به دیدار تاریخی روسای جمهور دو کشور و اراده سیاسی موجود، روابط دو کشور را رو به جلو و در حال توسعه و در مطلوب‌ترین شرایط ممکن دانست.
سفیر ج. ا. ایران در باکو ضمن اشاره به برنامه‌ریزی به عمل آمده جهت برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور بر پیگیری جدی و به نتیجه رسیدن موافقت‌نامه تجارت ترجیحی، همکاری‌های نمایشگاهی و پیشبرد پروژه‌های تجاری و صنعتی بین دو کشور تاکید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید