سرپرست دفتر اروپا و امریکای سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با اعضای اتاق مشترک ایران و اتریش بر ضرورت تدوین برنامه به منظور فعال کردن ظرفیت‌های تبادلات تجاری بین دو کشور تاکید کرد.

سرپرست دفتر اروپا و امریکای سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با اعضای اتاق مشترک ایران و اتریش بر ضرورت تدوین برنامه به منظور فعال کردن ظرفیت‌های تبادلات تجاری بین دو کشور تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا کریم‌زاده ضمن خوشامدگویی به اعضای جدید اتاق مشترک ایران و اتریش با برشمردن مزیت‌های تجاری موجود، به پیشینه روابط و ظرفیت کمیسیون مشترک دو کشور و زمینه‌های همکاری در حوزه‌های گوناگون از جمله هوشمندسازی، مخابرات، دیجیتال، پسماند و نظایر آنها اشاره کرد.
وی همچنین بر لزوم بهره گیری از فرصت اکسپوی دبی و زمینه‌های اعلام‌شده توسط مسئولان اتریشی در این اکسپو که امکان همکاری بیشتر را میسر می‌سازد، تاکید کرد.
سرپرست دفتر اروپا و امریکا  ضمن اعلام آمادگی سازمان توسعه تجارت ایران برای همکاری با اتاق مشترک، خواستار برنامه‌ریزی برای زمان باقیمانده از سال جاری و لزوم تدوین برنامه‌های ۱۴۰۱ برای توسعه روابط تجاری با اتریش شد.
در ادامه، ناصر ریاحی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش، ضمن معرفی اعضای هیات رئیسه به تشریح برخی برنامه‌ها در سال جاری پرداخت و با اشاره به جایگاه اتاق مشترک اتریش به عنوان اتاق مشترک نمونه از اعزام هیات تجاری در اولین فرصت ممکن و طی ماه‌های آتی  به این کشور خبر داد.
ریاحی همچنین با قدردانی از حمایت‌های سازمان توسعه تجارت ایران وزارت متبوع خواستار همکاری و همراهی در اجرای برنامه‌های اتاق مشترک ایران و اتریش و اعزام هیات شد.
در ادامه این نشست، حاضرین به بیان فرصت‌ها و زمینه‌های همکاری با اتریش در زمینه‌های صنعت آب، جذب سرمایه‌گذار در مناطق آزاد، همکاری در حوزه دارو و موضوعات فرهنگی و آموزشی پرداختند.
خاطر نشان می‌سازد، تاکید بر نقشه راه همکاری‌ها، بررسی همکاری در حوزه‌های صنایع کوچک و متوسط، گردشگری و توجه به توسعه ارتباطات با شرکت‌ها و فعالان اقتصادی از دیگر محورهای مورد بحث در این دیدار بود و همچنین، برنامه‌ریزی برگزاری نشست‌های رو در رو برای تجار دو کشور همزمان با سفر هیات و همچنین در زمان بازدید از اکسپو نیز در برنامه آتی قرار گرفت.
گفتنی است، در این نشست مهرداد جلالی‌پور، رئیس اداره اروپا و زهرا محبی، دبیر میز کشور اتریش نیز حضور داشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید