می خواهیم پنجره واحد صادرکنندگان در دولت باشیم/ بیش از ۱۰۰۰ جلسه با مجموعه‌های مرتبط با صادرات داشته ایم/ هم افزایی دولت و بخش خصوصی برای پیشبرد نقشه راه صادراتی ضرورت دارد

جهت دانلود کاتالوگ دوره مدیریت جامع صادرات اینجا کلیک کنید

معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد: سازمان توسعه تجارت ایران سعی می‌کند پنجره واحد صادرکنندگان در دولت باشد.

معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد: سازمان توسعه تجارت ایران سعی می‌کند پنجره واحد صادرکنندگان در دولت باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک در بیست و پنجمین همایش روز ملی صادرات اظهار داشت: دنبال جهش صادراتی هستیم و با تغییر رویکرد در دولت، وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت به چالش‌های اصلی و زیرساختی حوزه تجارت ورود کردیم.

وی با بیان اینکه نقشه راه دقیق برای این موضوع داریم، افزود: در نقشه راه تمام موارد اعم از تولید، بازاریابی، لجستیک، بازار، ارز و مسایل مرتبط با زنجیره صادرات تا مرحله فروش و بازگشت ارز مشخص خواهد شد.

پیمان پاک با اشاره به نشست صادرکنندگان در روز 29 مهرماه با رئیس جمهور گفت:  با دستور ویژه رئیس جمهور گشایش در صادرات تجهیزات پزشکی صورت گرفت، همچنین در حوزه رفع تعهد ارزی نیز ابلاغیه ای از سوی معاون اقتصادی رئیس جمهور صادر شد که بخشی از آیین نامه ای اجرایی آن صادر شده و بخشی دیگر در حال تدوین است.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: در حوزه رفع تعهد ارزی و واردات در مقابل صادرات هماهنگی لازم با بانک مرکزی انجام شده و تلاش داریم تا به رفع چالش های پیش روی تجارت خارجی و صادرات بپردازیم و تمام زنجیره تولید، صادرات تا فروش و بازگشت ارز در قالب یک نقشه راه کامل تدوین و مشخص شده است.

وی افزود: برای رفع تعهد ارزی کارگروهی مشترک با بانک مرکزی تشکیل شده که در این حوزه هفتگی سه تا چهار جلسه برگزار خواهد شد.

هم افزایی دولت و بخش خصوصی برای پیشبرد نقشه راه صادراتی

پیمان پاک ادامه داد: ۲۶ دستگاه درگیر بحث صادرات هستند و این نقشه راه قطعاً با هماهنگی دولت و دستگاه‌های اجرایی و کسب نظرات بخش خصوصی و صادرکنندگان جلو خواهد رفت.

وی اضافه کرد: موضوع اتاق های پایاپای تهاتر با همکاری بانک مرکزی تشکیل شده این در حالی است در جهت رفع موانع قانونی و حذف بخشنامه های متناقض هم در دستور کار است. همچنین ٩٠٠ بخشنامه و دستورالعمل مخل و متناقض صادرات شناسایی شده است که در قالب کارگروه مشترک با دستگاههای اجرایی و اتاق بازرگانی در حال شناسایی و رفع موانع هستیم.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران تکید کرد: وزارت خارجه تمام ظرفیت دستگاه دیپلماسی خارجی را به کار گرفته و از این پس اجرای برنامه توسعه صادرات با همکاری وزارت صمت و امور خارجه پیش خواهد رفت.

مشخص شدن گلوگاه های صادراتی در نقشه راه

پیمان پاک در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در نقشه راه گلوگاه های صادراتی و مسایل مربوط به تعرفه ها، پیمانهای منطقه ای و تجارت آزاد مشخص شده است و موضوعات مرتبط با لجستیک دریایی، جاده‌ای، ریلی و حمل و نقل مورد توجه است.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های منابع مالی باید اولویت‌ها مدنظر قرار بگیرد و رفع گلوگاه ها یک اولویت اصلی است.

با ۱۰ درصد سرمایه گذاری در لجستیک ۱۰۰ درصد جهش صادراتی داریم

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: اصلاح ناوگان حمل و نقل ریلی و جاده‌ای از گلوگاه‌هایی است که در اولویت است و تنها با ۱۰ درصد سرمایه گذاری در لجستیک ۱۰۰ درصد جهش صادراتی داریم.

پیمان پاک با اشاره به اقدامتی که می بایست در اتاق بازرگانی انجام شوند، گفتما به عنوان دولت تصدی گری و تسهیل امور صادراتی در حوزه حاکمیتی را دنبال می‌کنیم.

بیش از ۱۰۰۰ جلسه با مجموعه‌های مرتبط با صادرات داشته ایم

وی با اشاره به اقداماتی که در این مدت انجام شده است تصریح کرد: بیش از ۱۰۰۰ جلسه با مجموعه‌های صادراتی، اتحادیه‌ها و دستگاه‌های درگیر دولتی داشته ایم، کار گروهی با هماهنگی بانک مرکزی برای تسهیل امور صادرکنندگان و بازگشت ارز تشکیل داده ایم.

معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران همچنین ادامه داد: کارگروهی نیز با حضور نمایندگان سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف داریم.

پیمان پاک همچنین با بیان اینکه صادرکنندگان قایل به بازگشت ارز هستند، گفت: بحث تعیین تکلیف جدی و کارشناسی ارز را به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

گفتنی است، بیست و پنجمین همایش روز ملی صادرات با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، معاون اقتصادی رئیس جمهور، وزیر صمت و فعالان اقتصادی در سالن همایش های خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

ثبت‌نام در دوره مدیریت جامع صادرات

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های خود در حوزه صادرات و ورود به بازارهای بین‌المللی هستید، اکنون بهترین زمان برای اقدام است! ما با افتخار دوره مدیریت جامع صادرات را به شما معرفی می‌کنیم که به صورت آنلاین و در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود.

چرا باید در این دوره شرکت کنید؟

برگزاری 56 دوره موفق: با حضور بیش از 800 نفر شرکت‌کننده در دوره‌های قبلی، ما تجربه و تخصص لازم برای ارائه یک دوره کاربردی و مؤثر را داریم.

 مدرس برجسته: دوره توسط دکتر علیرضا شیرمحمدی، یکی از متخصصین برجسته در حوزه صادرات، تدریس می‌شود.

گواهی‌نامه بین‌المللی: پس از اتمام دوره، گواهی‌نامه معتبر از مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) دریافت خواهید کرد.

محتوای کاربردی و عملی: با روش‌های عملیاتی و کاربردی که در این دوره ارائه می‌شود، می‌توانید به سرعت مهارت‌های خود را به کار بگیرید و نتایج ملموس ببینید.

فرصت را از دست ندهید!
ثبت‌نام در این دوره نه تنها به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های صادرات آشنا شوید، بلکه راهکارهای عملی برای موفقیت در بازارهای بین‌المللی را نیز ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده جزئیات و ثبت‌نام

به آینده شغلی خود سرمایه‌گذاری کنید و با شرکت در دوره مدیریت جامع صادرات، یک قدم بزرگ به سوی موفقیت بردارید!