مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران در نشست آشنایی با توانمندی‌های صادرات خدمات فنی مهندسی شرکت نفت و گاز بخش خصوصی بر ضرورت معرفی هرچه بیشتر توانمندی‌های شرکت‌های ممتاز و شاخص صادراتی با بهره‌گیری از ظرفیت نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و همچنین رایزنان بازرگانی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا کریم‌زاده با اشاره به کاهش حجم خدمات فنی و مهندسی در سال گذشته بر توان شرکت‌های توانمند کشورمان و مزیت بهره ‌گیری از متخصصان داخلی در کلاس بین‌الملل تاکید کرد و نقش انجمن خدمات فنی و مهندسی، تشکل‌ها و شرکت‌های پیشرو را در توسعه سهم بازار خدمات فنی و مهندسی ضروری برشمرد.
در ادامه دبیر میز خدمات فنی و مهندسی سازمان توسعه تجارت نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در کمیته ماده ۱۹ و کمیته ماده ۵ از آمادگی سازمان برای حمایت بیش از پیش شرکت های حوزه خدمات فنی و مهندسی و دانش بنیان خبر داد.
وی گفت: انتظار می‌رود با بهبود شرایط بین‌المللی و حضور شرکت‌های ایرانی در رخدادهای نمایشگاهی وهمچنین رصد مناقصات صادرات خدمات فنی مهندسی کشورمان با افزایش قابل توجهی داشته باشد.
همچنین روسای گروه‌ها و دبیران میز کشورهای حوزه اروپا، امریکا و مشترک‌المنافع به تشریح ملاحظات و نحوه حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های خدمات فنی مهندسی در خارج از کشور و فرصت‌ها و مناقصات بین‌المللی پرداختند.
یادآور می‌شود، در این نشست بر ضرورت همکاری در صدور ضمانت‌نامه‌های صادرات خدمات فنی مهندسی مورد نیاز و توجه به مقوله فاینانس در پروژه‌ها و پیگیری از طریق نهادهای تامین مالی بین‌المللی تاکید شد.
خاطرنشان می‌سازد، نشست آشنایی با توانمندی‌های صادرات خدمات فنی مهندسی شرکت نفت و گاز بخش خصوصی با حضور مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا و روسای گروه کشورهای آسیای مرکزی، اروپا، روسیه، آمریکای لاتین و دبیران میز بلاروس و ارمنستان و همچنین دبیر میز خدمات فنی و مهندسی سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید