معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری نمایشگاه اختصاصی ج. ا. ایران در کشور قزاقستان با مجوز رسمی این سازمان خبر داد.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری نمایشگاه اختصاصی ج. ا. ایران در کشور قزاقستان با مجوز رسمی این سازمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان‌پاک با بیان این خبر گفت: کشور قزاقستان پتانسیل‌ بالایی در واردات کالاها و محصولات صادراتی کشورمان دارد؛ از همین رو این نمایشگاه فرصت مناسبی برای فعالان اقتصادی کشور است.
وی افزود در حال حاضر دولت قزاقستان از توسعه روابط تجاری بین دو کشور استقبال نموده و هم از منظر اتحادیه اوراسیا و هم از منظر روابط تجاری دو جانبه همراهی قابل توجهی را از وزارت تجارت قزاقستان شاهدیم.
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به گروه‌های کالایی مشارکت‌کننده در نمایشگاه گفت: ساختمان و فناوری‌های نوین صنعت ساختمان، ماشین‌آلات کشاورزی دام و طیور، خدمات فنی و مهندسی، نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت و ماشین‌آلات صنعتی، صنایع و مواد غذایی، کالاها، محصولات و خدمات دانش‌بنیان، ماشین‌آلات معدن، دارو و تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی، مبلمان و مصنوعات چوبی، گردشگری سلامت از جمله گروه‌های کالایی در نمایشگاه قزاقستان هستند.
پیمان‌پاک در ادامه ضمن دعوت از تجار برای شرکت در این نمایشگاه، افزود: این نمایشگاه میزبان بازدیدکنندگان متخصص، تجار و بازرگانان از سراسر قزاقستان است و  ۱۰تا ۱۲ تیرماه ۱۴۰۱ مصادف با ۳-۱ جولای ۲۰۲۲ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی آلماتی(آتاکنت اکسپو) برگزار می‌شود.
گفتنی است این نمایشگاه با مجوز رسمی سازمان توسعه و تجارت ایران از سوی شرکت توسعه رویدادهای نمایشگاهی و‌ تجاری و با حمایت سازمان توسعه تجارت ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در نورسلطان، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، وزارت تجارت و همگرایی قزاقستان و اتاق مشترک بازرگانی ایران و قزاقستان برگزار می‌شود.
لازم به ذکر است محصولاتی از قبیل میوه و خشکبار، مواد و محصولات معدنی، سنگ و سرامیک، ظروف شیشه‌ای، لوازم خانگی و آشپزخانه، لوله و محصولات پلاستیکی، گوجه فرنگی، سیب‌زمینی، پیاز، کیوی، خیار، قارچ، کاهو، انگور، سنگ مرمر، محصولات آرایشی و بهداشتی، خرما، زعفران، عسل، پسته، خشکبار، ماشین‌آلات صنعتی، دستگاه‌ها و ماشین‌های برقی، چرم، سیمان سفید، مبلمان، شیر، خامه و پنیر بیش از سایر اقلام به قزاقستان صادر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید