هیات تجاری-بازاریابی از شرکت‌های توانمند تولیدی صادراتی به قطر اعزام می شود

جهت دانلود کاتالوگ دوره مدیریت جامع صادرات اینجا کلیک کنید

هیات تجاری -بازاریابی از شرکت‌های توانمند تولیدی- صادراتی، همزمان با هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های ج. ا. ایران و قطر به این کشور اعزام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان توسعه تجارت ایران، هیات تجاری بازاریابی از شرکت‌های توانمند تولیدی صادراتی همزمان با هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های ج. ا. ایران و قطر، به سرپرستی علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت و با برنامه‌ریزی اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر از روز ۱۵ الی ۲۰ خردادماه سال جاری به قطر اعزام می شود.
 ‌ این هیات علاوه بر حضور در نشست تجاری با همتایان قطری خود در دوحه و همچنین حضور در کارگاه آموزشی بررسی شرایط و ویژگی‌های بازار قطر و نحوه حضور در این بازار و بازدید از مراکز تجاری و صنعتی در این کشور، در جلسات اختصاصی با همتایان خود در دوحه به مذاکره خواهند پرداخت.
هیات تجاری مذکور متشکل از مدیران و نمایندگان حدود ۴۰ شرکت ایرانی در زمینه‌های مختلف تولیدی اعم از مواد غذایی، دارو و تجهیزات‌ پزشکی، مصالح ساختمانی، محصولات دانش‌بنیان و مواد شیمیایی، حوزه‌های خدمات‌ فنی و مهندسی و سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه‌های پتروشیمی، کشاورزی و آبزیان است.
 در نشست مشترک تجاری دو کشور علاوه بر علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر ‌و رییس کل سازمان‌ توسعه ‌تجارت ایران، روسای اتاق‌های بازرگانی و همچنین وزرای مسئول کمیسیون مشترک در دو کشور (وزیر نیرو از ج. ا. ایران و وزیر صنایع و بازرگانی قطر )حضور خواهند داشت.                                                         ‌
از دیگر برنامه‌های این هیات تجاری، بازدید از محل مرکز تجاری ایران و قطر در دوحه و بازدید از زیرساخت‌های ورزشی این کشور است.
 علاوه بر این؛ قرار است رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در هشتمین نشست کمیسیون مشترک ج. ا. ایران و دولت قطر نیز حضور یافته و مشکلات و موانع توسعه روابط تجاری دو کشور را به این کمیسیون منعکس نماید.
همچنین طی این سفر رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ملاقات‌های دوجانبه‌ای را با  مقامات اقتصادی و تجاری قطر خواهند داشت.
برگزاری کمیته مشترک بازرگانی – صنعتی دو کشور به ریاست رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و همتای قطری  ذیل کمیسیون مشترک دو کشور و معرفی رایزن جدید بازرگانی ایران در قطر  از دیگر برنامه های معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در این سفر است.
 از جمله مهمترین محورهای مذاکره معاون وزیر صمت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با طرف‌های قطری، امضای نقشه‌ راه همکاری‌های تجاری ایران و قطر و همچنین توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل دریایی، بانکی، بیمه‌ای، استاندارد و البته راه‌اندازی حمل و نقل هوایی کالایی است.
  حجم تجارت ج. ا. ایران و قطر در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵۰ میلیون دلار بوده است که ۱۴۰ میلیون دلار صادرات ج.ا.ایران به این کشور و ۱۰ میلیون دلار واردات از این کشور است.
اقلام صادراتی ایران به قطر شامل محصولات کشاورزی، گوجه فرنگی، هندوانه، محصولاتی از آهن و فولاد، قیر و نفت، سیمان سفید، میگو و همچنین کف‌پوش‌هاست.
اقلام وارداتی ج. ا. ایران از قطر نیز شامل خمیر چوب شیمیایی، ماشین‌آلات سنگین، بیل مکانیکی، اجزا و قطعات وسائط نقلیه هوایی و همچنین کائوچوست.

ثبت‌نام در دوره مدیریت جامع صادرات

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های خود در حوزه صادرات و ورود به بازارهای بین‌المللی هستید، اکنون بهترین زمان برای اقدام است! ما با افتخار دوره مدیریت جامع صادرات را به شما معرفی می‌کنیم که به صورت آنلاین و در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود.

چرا باید در این دوره شرکت کنید؟

برگزاری 56 دوره موفق: با حضور بیش از 800 نفر شرکت‌کننده در دوره‌های قبلی، ما تجربه و تخصص لازم برای ارائه یک دوره کاربردی و مؤثر را داریم.

 مدرس برجسته: دوره توسط دکتر علیرضا شیرمحمدی، یکی از متخصصین برجسته در حوزه صادرات، تدریس می‌شود.

گواهی‌نامه بین‌المللی: پس از اتمام دوره، گواهی‌نامه معتبر از مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) دریافت خواهید کرد.

محتوای کاربردی و عملی: با روش‌های عملیاتی و کاربردی که در این دوره ارائه می‌شود، می‌توانید به سرعت مهارت‌های خود را به کار بگیرید و نتایج ملموس ببینید.

فرصت را از دست ندهید!
ثبت‌نام در این دوره نه تنها به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های صادرات آشنا شوید، بلکه راهکارهای عملی برای موفقیت در بازارهای بین‌المللی را نیز ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده جزئیات و ثبت‌نام

به آینده شغلی خود سرمایه‌گذاری کنید و با شرکت در دوره مدیریت جامع صادرات، یک قدم بزرگ به سوی موفقیت بردارید!