مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به سفر به اقلیم کردستان عراق از برنامه ریزی برای تجدید تفاهم‌نامه تجاری بین ایران و اقلیم سال 84 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن با اشاره به دعوت از وزیر تجارت و صنعت اقلیم به ج.ا.ایران در این سفر گفت: مقرر شد روند برگزاری نمایشگاه‌های ج.ا.ایران در عراق تقویت و موضوع ترانزیت از عراق به کشورهای سوریه و شمال آفریقا از طریق اقلیم پیگیری شود.
مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران همچنین با تاکید بر پیگیری تجهیز تنها پایانه مرزی مشترک با اربیل ( پیرانشهر ) به ایکس ری گفت: در این سفر قرار شد مواردی همچون استفاده از ظرفیت های میدان جدیر میوه و تربار اربیل، حل اختلافات تجار عراقی با طرف‌های ایرانی از طریق کمیته حل اختلاف اتاق بازرگانی، تسریع در روند برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در کرکوک، تقویت حضور در نمایشگاه‌های عراق بویژه در اقلیم، برگزاری نمایشگاه اختصاصی ج.ا. ایران در سلیمانیه و استقرار نمایندگان سازمان توسعه تجارت ایران در اربیل و سلیمانیه مورد پیگیری قرار گیرد.
پیلتن در پایان گفت: همچنین مقرر شد اقدامات لازم از جمله پیگیری از معاونت علمی و فن آوری و سازمان  شهرک‌های صنعتی و همچنین شرکت‌های بزرگ تولیدی و صادراتی جهت استفاده از ظرفیت مرکز تجاری ایران در سلیمانیه صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید