یکی از سوالات مهم که معمولا ذهن یک تولید کننده را به خود مشغول می کند، شکل بسته بندی محصولات است، اینکه چه اطلاعاتی باید روی بسته بندی طراحی شود  تا اولا خریدار به خرید آن تمایل نشان دهد و متوجه شود که شما یک تولید کننده حرفه ای هستید و ثانیا اینکه در ارسال کالا به بازار هدف دچار مشکل نشوید.

بسته بندی یکی از موضوعات مهم در صادرات است، چنانچه بسته بندی محصول با مقررات ورود محصول به بازار هدف تطبیق نداشته باشد، مشتریان معتبر در بازارهای هدف از برقراری ارتباط با شما امتناع می نمایند و متوجه می شوند که شما یک عرضه کننده و یا تولید کننده حرفه ای نیستید.

توصیه می شود بخش تحقیق و توسعه شما در این مرحله آموزش های لازم در خصوص نوع بسته بندی را ببینید و نه تنها آن را برای بازار هدف رعایت کند بلکه می تواند مزیت رقابتی شما در بازار داخل را در مقابل رقبای شما افزایش دهد.

هرکشوری بنا به مقررات وارد محصولات، دارای اصولی برای پذیرش کالا است و صادر کننده باید این مقررات را در بخش تولید خود رعایت کند. اما سوال مهم این است که چگونه به این اطلاعات دسترسی داشته باشیم؟

یکی از بخش های مهم در دوره جامع صادرات آشنا نمودن شرکت کنندگان با نحوه دسترسی به این اطلاعات ارزشمند است، در یکی از کارگاه های 8 گانه دوره جامع صادرات این موضوع به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته و روش جمع آوری اطلاعات به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید