کاهش موانع صادراتی با اجرای آئین نامه جدید وزارت صمت

جهت دانلود کاتالوگ دوره مدیریت جامع صادرات اینجا کلیک کنید

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در گفتگوی زنده با خبر سراسری ساعت ۱۴ گفت: آئین نامه جدید با نظر بخش خصوصی تدوین شده و اجرایی شدن آن موانع پیش روی صادرکنندگان را از میان برمیدارد.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در گفتگوی زنده با خبر سراسری ساعت ۱۴ گفت: آئین نامه جدید با نظر بخش خصوصی تدوین شده و اجرایی شدن آن موانع پیش روی صادرکنندگان را از میان برمیدارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک اظهار داشت: وزیر صمت در بدو فعالیت دولت آئین نامه‌ای را  با کمک صادرکنندگان، اتاق ها و تشکل ها تنظیم کرد که در ستاد هماهمنگی اقتصادی دولت مصوب و ابلاغ شد و با اجرایی شدن آن بسیاری از مشکلات و موانع پیش روی صادرکنندگان رفع خواهد شد.
وی افزود: امروز نیز رئیس جمهور در دیدار با صادرکنندگان به مناسبت روز ملی صادرات، نسبت به بررسی مجدد و کامل تمام دستورالعمل ها و آیین نامه ها و یکپارچه‌سازی آنها تاکید کرد.
پیمن پاک ادامه داد: یکی از موارد مهم در این زمینه، ممنوعیت ها و عوارض صادراتی است که در سالهای گذشته بر اساس محمل قانونی انجام نشده، در واقع لازم است پیشنهادات در این خصوص به شورای هماهنگی اقتصاد ارائه شود و شورا سه ماه پس از تصویب آن را به مرحله اجرا درآورد به گونه ای که برنامه ریزی در بازارهای هدف صادراتی با مشکل مواجه نشود.
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: با توجه به برنامه کوتاه و طبق آئین نامه حمایت  از شرکتهای زنجیره تامین، در صورتی که شرکتهای زنجیره تامین بر مبنای آئین نامه، بتوانند  بخشی از بازار داخل را به لحاظ کالاهای اساسی و کالاهای حساس تامین کنند هیچ گونه تغییرات کالایی، سیاستی و برنامه ای نباید مانعی بر اهداف صادراتی ایجاد کند. همچنین در بلند مدت نیز هیات دولت و وزارت صمت در این خصوص برنلمه ریزی کرده‌اند.
وی در خصوص تحقق اهداف صادراتی بیان داشت: بر اساس مطالعاتی که در سازمان توسعه تجارت ایران انجام شده که بر اساس آن، کشورهای همسایه ظرفیت واردات ۱۰۰ میلیارد دلاری از ایران دارند و ما بر اساس مزیت نسبی خود میتوانیم به بازارهای این کشورها ورود کنیم.
پیمان پاک گفت: برای افزایش ۳۵ میلیارد دلاری در افق ۱۴۰۴ برنامه ریزی شده که پیش بینی می‌کنیم این هدف محقق گردد.

ثبت‌نام در دوره مدیریت جامع صادرات

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های خود در حوزه صادرات و ورود به بازارهای بین‌المللی هستید، اکنون بهترین زمان برای اقدام است! ما با افتخار دوره مدیریت جامع صادرات را به شما معرفی می‌کنیم که به صورت آنلاین و در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود.

چرا باید در این دوره شرکت کنید؟

برگزاری 56 دوره موفق: با حضور بیش از 800 نفر شرکت‌کننده در دوره‌های قبلی، ما تجربه و تخصص لازم برای ارائه یک دوره کاربردی و مؤثر را داریم.

 مدرس برجسته: دوره توسط دکتر علیرضا شیرمحمدی، یکی از متخصصین برجسته در حوزه صادرات، تدریس می‌شود.

گواهی‌نامه بین‌المللی: پس از اتمام دوره، گواهی‌نامه معتبر از مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center) دریافت خواهید کرد.

محتوای کاربردی و عملی: با روش‌های عملیاتی و کاربردی که در این دوره ارائه می‌شود، می‌توانید به سرعت مهارت‌های خود را به کار بگیرید و نتایج ملموس ببینید.

فرصت را از دست ندهید!
ثبت‌نام در این دوره نه تنها به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های صادرات آشنا شوید، بلکه راهکارهای عملی برای موفقیت در بازارهای بین‌المللی را نیز ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده جزئیات و ثبت‌نام

به آینده شغلی خود سرمایه‌گذاری کنید و با شرکت در دوره مدیریت جامع صادرات، یک قدم بزرگ به سوی موفقیت بردارید!