امروز یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
  • sheralbusiness.com
    مرکز دائم صادرات و سرمایه گذاری

نمک آبی پرشیا

نمک آبی پرشیا

5,0 rating based on 1,234 ratings

نمک آبی به دلیل وجود رگه های آبی رنگ در کریستال های خود به این نام شهرت یافته و از آنجا که ایران تنها کشور دارای معادن این نمک است به نمک آبی ایرانی یا بلوسالت پرشین معروف شده است.
 وجود عنصر پتاسیم در ساختار نمک آبی خواصی حیرت انگیز به این نمک بخشیده است. معمولا نمکی که از معادن سمنان استخراج می شود وابسته به اینکه از کدام سینه کار معدن برداشت می شود دارای ۱۶ الی ۲۲ درصد عنصر پتاسیم با رگه های آبی در کریستال های خود است.
پتاسیم نقش مهمی در تنظیم فشار خون، بیماری های قلبی عروقی و از دست نرفتن توده های عضلانی دارد سازمان جهانی بهداشت میزان مصرف سرانه پتاسیم را در روز ۳۵۱۰ میلی گرم عنوان نموده است که متاسفانه کمتر از ۲ درصد افراد جهان روزانه این مقدار پتاسیم را مصرف می نمایند و شاید علت بالا بودن فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی که در جهان وجود دارد هم به این مساله برگردد زیرا وجود عنصر پتاسیم در نمک خوراکی باعث تنظیم و ایجاد تعادل سدیم دریافتی از نمک توسط بدن می شود.
خاصیت تنظیمی عنصر پتاسیم در نمک آبی(بلوسالت) باعث جذب سدیم به اندازه مورد نیاز بدن و دفع سدیم اضافی از طریق کلیه می شود به همین دلیل افرادی که فشار خون بالا دارند و مصرف نمک معمولی به دلیل افزایش سدیم خون برایشان ضرر دارد بدون هیچ نگرانی می توانند طمع نمک را مجدداً بچشند.

تولید کننده این نمک در نمایشگاه دائم صادرات و سرمایه گذاری ایران حضور دارد و این محصول به همراه بسته بندی جدید و گرفتن مجوزها و آنالیزهای مربوط به با هدایت مرکز اقدام به حضور در فروشگاه های زنجیره ای روسیه را کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت