دوره های آموزشی صادرات

معرفی دوره

 “تدوین استراتژی ورود به بازار های روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس و ارمنستان

جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اورآسیا اقدام به انعقاد توافق نامه ترجیحی نموده است، این توافق نامه اجازه می دهد که 500 کالای ایرانی با تعرفه ای کاهش یافته و یا با نرخ 0% به این اتحادیه وارد شود. 

در حقیقت تعرفه یکی از مهمترین ارکان یک صادرات است و اگر تعرفه کالای صادراتی شما به صفر رسیده باشد این یک خبر خوب برای شما است، اول از این جهت که کشور مقصد نیاز به کالای شما دارد و دوم اینکه کالای شما در مقایسه با رقبا در بازار هدف ارزان تر تمام می شود. 

این دوره توسط دکتر شیرمحمدی در خصوص تدوین استراتژی ورود به بازار اورآسیا برگزار و در اختیار شما علاقمندان قرار می گیرد. 

 

 

ورود به بازار اورآسیا

معرفی دوره آموزشی هوش رقابتی در دسترسی به مشتریان 

  • تولید محتوای صادراتی یکی از مهمترین موضوعات در حوزه بازاریابی است، روش های نوین در تولید و توزیع محتوای صادرات باید مورد توجه قرار گیرد. به زودی دوره آموزشی هوش رقابتی در توسعه صادرات برگزار می گردد و به سوالات شما در این حوزه پاسخ می دهیم. 
  • Competitive
  • Intelligence
  • حتما برای شما هم پیش آمده است، اینکه خریدار پاسخگوی شما نیست و هرچه تلاش می کنید نمی توانید نظر خریدار را نسبت به خود جلی کنید. همیشه با یاد داشته باشید که خریدار به هر صورت در حال تامین محصولات خود از یک منبع دیگر می باشد و این شما هستید که باید به نحوی رقابتی بودن خود را اثبات نمایید. 
  • این دوره با ارزش سرمایه گذاری 500 هزار تومان برای شما ارسال می شود.
WhatsApp Image 2022-03-05 at 3.01.06 PM (1)

دوره آموزشی 

        چگونه به اطلاعات بازار دسترسی داشته باشیم؟ نقطه آغاز مطالعه بازار 

در این دوره با استفاده از ابزارهای مورد تایید سازمان تجارت جهانی (WTO) و مرکز تجارت بین الملل نحوه استخراج اطلاعات مورد نیاز را به شما آموزش می دهیم. طول این دوره یک ساعت است و شما می توانید ویدئو این دوره را برای خود نگهداری نمایید: 

انتخاب بازار هدف و اندازه بازار هدف، تعرفه ها/ تعرفه های ترجیحی، آشنایی با نحوه دسترسی به مشتریان و دهها مطلب مفید دیگر 

این دوره با ارزش سرمایه گذاری 500 هزار تومان برای شما ارسال می شود. 

d39d315b-8f04-4ff4-94a5-674ba6e7cf96

مطالعه بازار و معرفی ابزارهای مفید 

مطالعه بازار مانند یک نقشه برای ساختمان است، حتما شما برای ساخت یک ساختمان که قرار است سرمایه خود را در آن قرار دهید، از بهترین نقشه که هم استحکام و هم زیبایی آن را تضمین نماید استفاده می کنید، مطمئن هستیم که طراحی نقشه خود را با استفاده از اطلاعات نادرست انجام نخواهید داد. 

در مطالعه بازار هم وضع بر همین منوال است، امروز دانستن قیمت در بازار هدف، ساختار تعرفه ای بازار هدف، توافق نامه های تجارت آزاد و ترجیحی، نظام ارزش افزوده و از همه مهمتر اینکه کشور هدف شما به مشخصات فنی و یا غیر فنی را برای محموله های وارداتی نیاز دارد از مهمترین بخش های یک مطالعه بازار است که در این دوره به شما آموزش داده می شود. 

این دوره به صورت ویدئو طراحی شده است و شما این فرصت را در اختیار دارید تا در زمان مناسب آن را مطالعه کرده و در هرزمان به آن مراجعه نمایید. 

این دوره با ارزش سرمایه گذاری 500 هزار تومان برای شما ارسال می شود.

 

 

WhatsApp Image 2022-01-17 at 4.37.08 PM

معرفی دوره آموزشی روش های نوآورانه در پرداخت های بین المللی 

در حال حاضر با توجه به محدودیت های بین المللی نیازمند روش هایی هستیم تا بتوانیم علاوه بر انتقال کالا به بازار هدف نسبت به دریافت مبالغ کالا اقدام کنیم. 

استفاده از (Trade House) ها یکی از شیوه های مرسوم در این حوزه است، این سازمان ها می توانند نسبت به تحویل کالا از سوی شما به خریداران و استفاده از نظام فاکتورینگ در داخل کشور هدف نسبت به اخذ تضامین لازم و همچنین انتقال پول برای شما اقدام نمایند. 

صدور یک پیش فاکتور مناسب با در نظر گرفتن همه ریسک های تجاری و غیر تجاری مهمترین موضوع در استفاده از این خدمات است. در این دوره به شما آموزش داده می شود که چگونه از این ابزارها برای کاهش ریسک استفاده نمایید. 

این دوره با ارزش سرمایه گذاری 500 هزار تومان برای شما ارسال می شود.

معرفی دوره رقابتی بودن در صادرات 

رقابت مهمترین موضوع در برقراری ارتباط با خریداران است، شما باید بتوانید به خریدار خود اثبات کنید که رقابتی هستید و می توانید جایگزین امنی برای سایر تامین کنندگان کالا و خدمات باشید. 

اما حتما این فرآیند به سادگی رخ نخواهد داد. این موضوع نیازمند آموزش های فراوانی است، در حقیقت خریداران با استفاده از ابزارهای که در اختیار دارند می توانند به این نتیجه برسند که آیا شما به اندازه کافی برایشان سودمند هستید؟ آیا می توانند ریسک تغییر تامین کننده فعلی را بپذیرند، آیا این موضوع هزینه بالا و یا پایینی برای آنها دارند. 

این دوره با ارزش سرمایه گذاری 500 هزار تومان برای شما ارسال می شود.

WhatsApp Image 2021-12-04 at 10.21.28 AM

ویدئوهای آشنایی با حوزه صادرات در 35 قسمت و به صورت رایگان در این صفحه قرار گرفته است و شما می توانید با ملاحظه این ویدئوها آشنایی کلی با حوزه صادرات به دست آورید. 

WhatsApp Image 2021-11-30 at 9.35.04 AM

هزینه های صادرات!!

چگونه محصولات خود را در بزار داخلی می فروشید؟

کانال های توزیع در نقطه تماس با مشتری قرار دارند.

به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می تواند در انتخاب و رضایت مشتریان تاثیر زیادی داشته باشند.
این موضوع در بازارهای بین المللی از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا در بازارهای بین المللی شرکت دسترسی کمتری به مشتریان دارد. 


 در سال جاری با برگزاری سمینارهای هفتگی برای تولیدکنندگان در زمینه های مختلف ، سوالاتی را برای ارزیابی وضعیت موجود پرسیدیم ، از این پس با اشتراک گذاری نتایج این داده ها و تحلیل آنها در تلاشیم روش درست را منتشر نماییم

همراه ما باشید!

هر یک میلیارد دلار صادرات برای کشوری مثل ایران چه تعداد فرصت شغلی ایجاد می کند؟

هر یک میلیارد دلار صادرات برای کشوری مثل ایران ، چه تعداد فرصت شغلی ایجاد می کند ؟

سلام همراهان عزیز

همانطور که می دانید صادرات یک فرایند تخصصی است که باید با مطالعه بازار حرفه ای و تدوین استراتژی صادراتی انجام شود، دکتر شیر محمدی در این برنامه تلویزیونی به حجم واردات کشورهای همسایه اشاره می کند.

هر یک میلیارد دلار صادرات برای کشوری مثل ایران ، چه تعداد فرصت شغلی ایجاد می کند ؟

آیا میخواهید کالا و خدماتتان را صادر کنید؟

آیا نیاز به جذب سرمایه دارید؟

با ما در مرکز دائم صادرات و سرمایه گذاری تماس بگیرید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


همراه شما هستیم برای صادرات محصولات ساخت ایران

توسعه ی استراتژی بازاریابی صادرات شما

توسعه ی استراتژی بازاریابی صادرات شما

شما قبلاً عناصر مورد نیاز برای تولید یک برنامه ی صادرات مؤثر را تحت بخش 3.3 بررسی کرده اید. هم اکنون، شما آماده ی بر عهده گرفتن مؤلفه های بازاریابی ویژه در برنامه ی صادرات خود هستید. درحالیکه شما این استراتژی را توسعه می دهید، بخاطر داشته باشید که بازاریابی را با تبلیغات، فروش یا ارتقاء اشتباه نگیرید. بازاریابی یک استراتژی است. سه مورد بعدی، ابزارهایی هستند که شما در استراتژی خود برای رسیدن به شنوندگان هدفتان از آنها استفاده خواهید کرد. شبکه ی تجاری کانادا، پرسش هایی را طراحی می کند که در حال توسعه ی یک طرح بازاریابی باید از شما پرسیده شود، و همچنین الگویی را برای ایجاد شبکه ی تجاری شخصی خودتان تهیه می کند…

استراتژی بازاریابی

GOST چیست؟

GOST چیست؟

GOST (به روسی: GOST) اشاره به مجموعه ای از استانداردهای فنی که  توسط شورای  علم اوزان ومقادیر و استاندارد و گواهینامه (EASC) تدوین شده است، که این استانداردهای منطقه ای تحت نظارت کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) است…

استاندارد گوست

CE چیست؟

CE چیست؟

واژه CE مخفف کلمه فرانسوی “Conformité Européne,” و یا Conformity European به مفهوم « تطابق اروپایی» بوده و بعبارتی دیگر نیز بر گرفته از دو کلمه « Community European » به مفهوم « اروپای متحد» می باشد…

CE

محتوی

محتوی

یکی از شاخص های توسعه اقتصادی نسبت صادرات به تولید ناخالص داخلی است، این رقم در کشورمان با احتساب نفت و محصولات وابسته به آن در حدود 25 درصد (لازم به ذکر است 82 درصد صادرات ایران نفت و گاز است) و در کشور ترکیه با توجه به نفتی نبودن این کشور در حدود 30 درصد است. متوسط تولید ناخالص داخلی در سال های اخیر در کشورمان 450 میلیارد دلار و تولید ناخالص داخلی در کشور ترکیه 770 میلیارد دلار است…

شاخص صادرات به تولید ناخلص داخلی

توافق ایران و اور آسیا یک توافق جدی و دارای منافع متقابل است.

توافق ایران و اور آسیا یک توافق جدی و دارای منافع متقابل است.

به گزارش مرکز دائم صادرات و سرمایه گذاری ایران، با توجه به روابط سیاسی و اقتصادی بین ایران و فدراسیون روسیه و همچنین اقدام سال گذشته دولت در انعقاد توافق نامه با کشورهای عضو اورآسیا اکنون فرصت مناسبی جهت حضور شرکت های ایرانی در این بازار ایجاد شده است...
توافق نامه تجارت ترجیحی ایران و اورآسیا

بازار روسیه

بازار روسیه

روسیه پیر شدن شدید جمعیت خود را تجربه می کند. سن متوسط ​​از 38 در سال 2010 به 38.8 در سال 2018 افزایش یافته در حالی که 26.6٪ از جمعیت زیر 24 سال و 29٪ بالای 55 سال دارند. جمعیت رو به کاهش است (نرخ رشد جمعیت در سال 2018 -0.11 درصد). متوسط ​​خانوارها به طور متوسط ​​2.5 نفر ، 27٪ خانوارها را افرادی تشکیل می دهند که به تنهایی زندگی می کنند و 49٪ آنها زوج هایی هستند که دارای فرزند یا بدون فرزند هستند. از نظر نسبت مردان به زنان ، از هر 100 زن 86 مرد وجود دارد در حالی که 74.4٪ از جمعیت در مناطق شهری زندگی می کنند…

روسیه

تصویر سازی ملی، مسئولیت اجتماعی شرکت های بخش خصوصی

تصویر سازی ملی، مسئولیت اجتماعی شرکت های بخش خصوصی

مسئولیت اجتماعی در حقیقت به معنای حضور در بخش هایی از جامعه با استفاده از مساعدت های مالی و غیر مالی است که بتواند، موجب پیشرفت بخش هایی از جامعه باشد که با منابع و سرمایه های موجود در کشور و بدون این مساعدت ها نمی توان توفیق های قابل توجهی به دست آورد.

امروز تبلور موضوع مسئولیت اجتماعی در کشور حداقل در بخش خصوصی صرفا به سمت کمک های شرکت ها به افراد نیازمند و یا ساختن مدارس و … منعطف شده است. حتما این کمک ها در کشور مورد نیاز است و کاری پسندیده و قابل ستایش است و انشاالله مورد قبول درگاه احدیت قرار گیرد…

تصویر سازی ملی

دیپلماسی اقتصادی ایران و همسایگان

دیپلماسی اقتصادی ایران و همسایگان

بر اساس چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در 1404 ایران جایگاه نخست در منطقه را در حوزه های اقتصادی و علم و فن آوری دارا خواهد بود. در تحلیل چشم انداز فوق می توان ادعا نمود که احتمالا کشورمان خواهد توانست در بخش علم و فن آوری به اهداف پیش بینی شده دست یابد اما در حوزه اقتصادی این موضوع با چالش های فراوانی رو به رو است…

دیپلماسی اقتصادی

صادرات ایران به قطر

صادرات ایران به قطر

واردات مبلمان چوبی قطر در سال 2019 به میزان 000/306/92 دلار بوده است. ایتالیا، ترکیه و چین جمعا 75 درصد سهم این بازار را در دست دارند.

ایران در رتبه ی 97 صادرات این محصول به قطر قرار دارد…

ایران-قطر

مطالعه بازار سطح 1 سلنیوم

مطالعه بازار سطح 1 سلنیوم

از بررسی تراز تجاری این کشور می توان نتیجه گرفت میزان صادرات سلنیوم بسیار بیشتر از میزان واردات است

تراز تجاری این محصول مساوی 000 / 910 / 6 میلیون دلار

کل صادرات روسیه معادل 219 تن می باشد.

متوسط قیمت محصول صادر شده توسط روسیه 33 هزار دلار به ازای هر تن ثبت شده

عمده صادرات روسیه به مقاصد: چین، هلند، آلمان، جزایر ویرجین بریتانیا و هنگ کنگ

از این بین نزدیک به 80 درصد صادرات روسیه به سه کشور اول انجام می شود…

سلنیوم

طرح توزیع کالاهای ایرانی در فدراسیون روسیه

طرح توزیع کالاهای ایرانی در فدراسیون روسیه

پیرو بازدید دبیر محترم کمسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه و همچنین ریاست محترم اتاق مشترک بازرگانی

ایران و روسیه از مرکز دائم صادرات و سرمایه گذاری و نیز مذاکرات صورت گرفته در محل اتاق بازرگانی صنایع و

معادن و کشاورزی ایران، به منظور توسعه بازار محصولات ایرانی در فدراسیون روسیه و استفاده از ظرفیت تجار

محترم ایرانی مقیم این کشور و همچنین معرفی تنوع محصولات ایرانی در بازار بزرگ روسیه طرح حاضر ارائه میگردد…

ایران-روسیه

اینکوترمز 2020

اینکوترمز 2020

از زمانی که اتاق بازرگانی بین المللی برای اولین بار در سال 1936 این مجموعه اصطلاحات تجاری

استاندارد را فرمول بندی کرد، این استانداردهای قراردادی پذیرفته شده در سطح جهانی به صورت دوره ای

، به روزرسانی شده است تا به درستی تکامل تدریجی تجارت جهانی را انعکاس دهد. بعد از اینکوترمز 2010

در قواعد اینکوترمز ۲۰۲۰ توجه بیشتری را به ایمنی حمل ونقل کالا، نیاز به انعطاف پذیری در تهیه

پوشش بیمه ای بر اساس ماهیت کالا، و درخواست بانک ها برای بارنامه On-Board در انواع خاصی از

فروش تحت قاعده FCA ، معطوف داشته است…

incoterms2020

فرش ماشینی

فرش ماشینی

از آنجاییکه کد تعرفه این محصول شامل فهرست تعرفه ترجیهی اوراسیاست و تعرفه گمرکی این محصول صفر شده است موقعیت بسیار خوبی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ماشینی است تا با مطالعه دقیق و شناخت صحیح بازار هدف سهم بازار خود رادر کشورهای روسیه، بلاروس و قزاقستان که بازیگران این بازار در منطقه هستند افزایش دهند.

مقایسه ایران و ترکیه در فرش ماشینی

آمار واردات اورآسیا و مقایسه ایران و ترکیه

آمار واردات اورآسیا و مقایسه ایران و ترکیه

منطقه اول: اتحادیه اورآسیا

کشورهای عضو: روسیه، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس …

رابطه ایران و اورآسیا در مقایسه با ترکیه

بازرگانی خارجی عراق

بازرگانی خارجی عراق

عراق یکی از کشورهای خاورمیانه و واقع در جنوب غربی آسیا است. پایتخت این کشور شهر بغداد میباشد و
از جنوب با عربستان سعودی و کویت، از غرب با اردن و سوریه، از شمال با ترکیه و از شرق با ایران همسایه
است. عراق در بخش جنوبی خود، مرز آبی کوچکی با خلیج فارس دارد و دو رود مشهور دجله و فرات که
سرآغاز تمدنهای باستانی میان رودان در طول تاریخ کهن این منطقه هستند از شمال کشور به جنوب آن
روان و با پیوستن به رود کارون، اروندرود را تشکیل میدهند و به خلیج فارس میریزند…

روابط اقتصادی ایران و عراق

قانون امور گمرکی

قانون امور گمرکی

آیین نامه اجرایی امور گمرکی مصوب 1391/12/6 هیات وزیران با آخرین اصلاحات تا 20 دی 1399…

قانون امور گمرکی

بازار آب میوه در روسیه

بازار آب میوه در روسیه

روسیه یکی از بزرگ ترین وارد کنندگان این محصول می باشد

میزارن واردات 285 میلیون دلار…

Fruit Juice