کتاب جامع صادرات

صفر تا صد فرآیند صادرات

از تحقیقات بازار تا فروش و انتقال پول

تألیف:

علیرضا شیرمحمدی فرد

مدرس مورد تأیید مرکز تجارت بین‌الملل (ITC) در ایران

بهمن ماه 1402- تهران

اولین کتاب و راهنمای عملی صادرات با همکاری انتشارات آتی نگر منتشر شد.

 

این کتاب در 300 صفحه فرآیندی قدم به قدم را برای اجرای صادرات در شرکت ها و کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ ارائه می نماید.

به ما بپیوندید:

رسانه اجتماعی ما در اینستاگرام

این کتاب که برای اولین بار در کشور فرآیند گام به گام صادرات را ارائه می نماید، حاصل برگزاری 52 دوره مدیریت جامع صادرات در طول 5 سال و بر اساس فرهنگ کسب و کار در ایران طراحی شده است. این کتاب علاوه بر مفید بودن برای کارشناسان، مدیران، اعضاء هیات مدیره کسب و کارها، می تواند برای دانشجویان در رشته های کسب و کار، مدیریت و اقتصاد و ..قابل استفاده است.

این کتاب در ده فصل همه نکات لازم را در خصوص ورود به عرضه تجارت بین الملل را شرح می دهد.

نکات برجسته در این کتاب، ارائه فرمت های اسناد تجاری، نمونه قرارداد های استاندارد بین المللی، معرفی مشتریان و روش دسترسی و انعقاد قرارداد با آنان. 

انتخاب بازار هدف و شاخص های مهم انتخاب آن، روش دسترسی به الزامات فنی جهت ورود به بازار هدف، تشریح گام به گام فرآیند و عملیات صادرات و … 

بخش های تحقیق و توسعه شرکتها، بخش تولید، بخش بازاریابی، فروش و تولید محتوی از دیگر بخش های کسب و کارها است که می توانند از این کتاب برای پیشبرد اهداف خود استفاده نمایند.

تجربیات صادرات یکی از بخش های مهم در این کتاب است، همراه با روش انعقاد قرارداد با مشتریان بزرگ و راهنمای عملی انعقاد قرارداد

این دومین آرزویی است که محقق می‌شود، به‌عنوان یک ایرانی همیشه آرزو داشتم در حرفه تجارت بین‌الملل اثری مفید ارائه کنم و اگر روزی تاریخ ورق خورد، اثری ماندگار در تاریخ به چشم بخورد.

آرزوی اول در سال 1398 محقق شد، ایجاد نمایشگاه دائم صادرات و سرمایه‌گذاری ایران، در آبان ماه 1398 وقتی سورنا ستاری به کارخانه نوآوری آزادی آمد و از این نمایشگاه 300 متری بازدید کرد، با همکاری پرویز کرمی به جلسه‌ای دعوت شدیم، برای گسترش این ایده که موفق شدیم آن را در مدت 4 ماه و 22 روز در سالن A37 نمایشگاه بین‌المللی تهران ایجاد کنیم و امروز موسوم به IHIT به عنوان مرکزی جهت نمایش توانمندی‌های محصولات دانش‌بنیان کشور تبدیل شده است.

دومین آرزوی ما، برگزاری دوره‌های مهارت‌افزایی با الگویی صحیح در ایران و تولید کتابی جامع بود که بتواند پاسخگوی نیاز کارآفرینان، صنایع خرد، کوچک و متوسط و حتی بزرگ و دانشجویان رشته‌های مدیریت و اقتصاد و حقوق و هم‌چنین، بخش فنی در شرکت‌ها باشد، کتابی که بتواند دانش تجارت بین‌الملل را در کشور ارتقا دهد. این آرزو نیز با همت تیم شیرال و با همکاری دکتر مولاناپور در انتشارات آتی‌نگر عملی شد و امیدواریم برای جامعه اقتصادی ما مفید باشد.

کتاب حاضر، نتیجه برگزاری 52 دوره جامع مدیریت صادرات و تدریس آن به مدت 5 سال در این دوره های کاربردی است. 

لذا، چنانچه در خصوص این کتاب پیشنهادی داشتید، حتماً آن را از طریق پست الکترونیکی Chairman@sheralbusiness.com با ما مطرح کنید.

در خصوص آرزوی سوم، صحبت کردن کمی زود است و دوست داریم پس از تحقق آن بیان کنیم؛ اما مطمئن باشید که در راه توسعه تجارت بین‌الملل و جذب سرمایه خارجی برای کشور عزیزمان ایران، دست از تلاش و کوشش بر نخواهیم داشت.

ارادتمند شما-علیرضا شیرمحمدی

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید در دوره های ماهانه مدیریت جامع صادرات شرکت کنید و یا جهت اخذ زمان مشاوره اختصاصی صادرات اقدام نمایید. ضمنا لازم به ذکر است، دوره های VIP مدیریت جامع صادرات برای شرکت های متقاضی امکان برگزاری در زمان مورد درخواست آنها وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید